8 Հունվար 2026 - 10:20 AMT
Հալեպում կառավարական և քրդական ուժերի միջև շարունակվող բախումների արդյունքում պայթյունի հետևանքով նյութական վնասներ են կրել քաղաքի հայաբնակ Շէյխ Թահա և Վիլլաներ թաղամասերը, հայտնում է «Գանձասար» պարբերականը։
Վիրավորներ կամ զոհեր չկան, վնասները բացառապես նյութական բնույթի են։
Նշվում է, որ այժմ Հալեպում պահպանվում է զգուշավոր հանդարտություն, թեև երբեմն շարունակում են լսվել կրակոցների ձայներ։
Սիրիական բանակը հայտարարել է հունվարի 8-ին ժամը 13:30-ից մինչև հետագա ծանուցում Հալեպի Շեյխ Մակսուդ, Աշրաֆիե և Բանի Զեյդ թաղամասերում պարետային ժամ սահմանելու մասին։
Հալեպում հունվարի 6-ին բախումներ են սկսվել քրդերի գլխավորած Սիրիայի դեմոկրատական ուժերի (ՍԴՈւ) և սիրիական բանակի միջև, որոնք հանգեցրել են քաղաքացիական բնակչության շրջանում զոհերի և լայնածավալ նյութական վնասների։

Explosions resulting from clashes between Syrian government forces and Kurdish fighters in Aleppo have caused material damage to the city’s Armenian-populated districts of Sheikh Taha and Villaner, according to the Armenian magazine Gantsasar.
There are no reported casualties or injuries, and the damage is exclusively material.
The report notes that a cautious calm currently prevails in Aleppo, though sporadic gunfire is still occasionally heard.
The Syrian Army has announced a curfew in the neighborhoods of Sheikh Maqsoud, Ashrafieh, and Bani Zeid, effective from 1:30 p.m. on January 8 until further notice.
Clashes erupted in Aleppo on January 6 between the Kurdish-led Syrian Democratic Forces (SDF) and the Syrian Army, resulting in civilian casualties and significant damage.