2025 թվականի մայիսից մինչև դեկտեմբեր ընկած մի շարք ամիսներ՝ մայիս, հունիս, հուլիս, օգոստոս, հոկտեմբեր, նոյեմբեր և դեկտեմբեր, զբոսաշրջային այցելությունների թվով ռեկորդային են եղել Հայաստանի համար։ Այդ մասին կառավարության նիստում ասել է էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
«2025-ին Հայաստանն ունեցել է 2 միլիոն 263 հազար 642 զբոսաշրջիկ, ինչը 2․5 տոկոսով ավելի է նախորդ տարվա ցուցանիշից և 19․4 տոկոսով ավելի է 2019 թվականի ցուցանիշից»,-մանրամասնել է նախարարը, հայտնում է Արմենպրեսը:
2025 թվականի դեկտեմբերին Հայաստան է այցելել 139 հազար 933 զբոսաշրջիկ։
Նախարարն ասել է, որ զբոսաշրջության առումով Հայաստանի պատմության մեջ ամենաբարձր ցուցանիշը գրանցվել է 2023 թվականին, երբ 2025-ի համեմատ արձանագրվել է մոտ 50 հազարով ավելի այց։

Several months in 2025—May, June, July, August, October, November, and December—set new records for the number of tourist visits to Armenia, according to Minister of Economy Gevorg Papoyan, who spoke during a government session.
“In 2025, Armenia received 2,263,642 tourists, which is a 2.5% increase compared to the previous year and 19.4% more than in 2019,” the minister detailed, as reported by Armenpress.
In December 2025 alone, 139,933 tourists visited the country.
Papoyan noted that Armenia’s highest-ever tourism numbers were registered in 2023, when about 50,000 more visitors were recorded compared to 2025.