2025 թվականի մայիսից մինչև դեկտեմբեր ընկած մի շարք ամիսներ՝ մայիս, հունիս, հուլիս, օգոստոս, հոկտեմբեր, նոյեմբեր և դեկտեմբեր, զբոսաշրջային այցելությունների թվով ռեկորդային են եղել Հայաստանի համար։ Այդ մասին կառավարության նիստում ասել է էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
«2025-ին Հայաստանն ունեցել է 2 միլիոն 263 հազար 642 զբոսաշրջիկ, ինչը 2․5 տոկոսով ավելի է նախորդ տարվա ցուցանիշից և 19․4 տոկոսով ավելի է 2019 թվականի ցուցանիշից»,-մանրամասնել է նախարարը, հայտնում է Արմենպրեսը:
2025 թվականի դեկտեմբերին Հայաստան է այցելել 139 հազար 933 զբոսաշրջիկ։
Նախարարն ասել է, որ զբոսաշրջության առումով Հայաստանի պատմության մեջ ամենաբարձր ցուցանիշը գրանցվել է 2023 թվականին, երբ 2025-ի համեմատ արձանագրվել է մոտ 50 հազարով ավելի այց։

8 Январь 2026 - 11:41 AMT
С мая по декабрь 2025 года были зафиксированы рекордные показатели по количеству туристических визитов в Армению. Об этом сообщил министр экономики Геворг Папоян на заседании правительства.
«В 2025 году Армения приняла 2 263 642 туриста, что на 2,5% больше по сравнению с предыдущим годом и на 19,4% больше, чем в 2019 году», — уточнил министр, передаёт «Арменпресс».
Только в декабре 2025 года Армению посетили 139 933 туриста.
По словам Папояна, наивысший показатель по туризму в истории Армении был зафиксирован в 2023 году, когда число визитов было примерно на 50 тысяч больше, чем в 2025 году.