13 Հունվար 2026 - 06:38 AMT
Հունվարի 13‑ին Վաշինգտոնում տեղի կունենա Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի հանդիպումը: Այդ մասին ասվում է ԱՄՆ պետքարտուղարության կայքում:
Միրզոյանի ու Ռուբիոյի երկկողմ հանդիպումը նախատեսված է Վաշինգտոնի ժամանակով ժամը 12։00‑ին (Երևանի ժամանակով՝ 21։00‑ին)։
Հանդիպմանը կմասնակցեն ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալ Ալիսոն Հուքերը, Բյուրոյի ավագ պաշտոնյա Բրենդան Հանրահանը:
ՀՀ ԱԳՆ-ն առաջիկա հանդիպման մասին չի հայտնել:
Հունվարի 9‑ին Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինի հետ՝ վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:

13 января в Вашингтоне состоится встреча министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна и государственного секретаря Соединённых Штатов Марко Рубио, сообщает официальный сайт Государственного департамента США.
Двусторонняя встреча Мирзояна и Рубио запланирована на 12:00 по времени Вашингтона (21:00 по времени Еревана).
В заседании примут участие заместитель государственного секретаря США Элисон Хукер и старший должностной представитель бюро Брендан Ханрахан.
Министерство иностранных дел Армении о предстоящей встрече не сообщало.
9 января Арарат Мирзоян встретился в Армении с послом США Кристиной Квин по случаю завершения её дипломатической миссии.