13 Հունվար 2026 - 07:17 AMT
ՀԷՑ ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է, որ ՀԷՑ պատասխանատու ստորաբաժանումներին և մասնաճյուղերի տնօրեններին հանձնարարվել է առավելագույնս խստացնել վերահսկողությունը բոլոր բաշխիչ ենթակայաններում:
Ամանորին Երևանում կային հասցեներ, որոնք հոսանքազրկված էին ենթակայանում հրդեհի և դրա հետևանքների պատճառով:
Մինչև Ամանորը Երևանի Էրեբունի շրջանի բազմաթիվ հասցեներ հոսանքազրկված էին 36 ժամից ավելի։ Դեկտեմբերի 30-ին «Վարդաշեն» 110/35/6 կՎ ենթակայանում տեղի ունեցած հրդեհի հետևանքով հոսանքազրկված բոլոր բնակավայրերում էլեկտրաէներգիայի մատակարարումն ամբողջությամբ վերականգնվել է։

13 Январь 2026 - 07:51 AMT
Временно исполняющий обязанности управляющего Электрических сетей Армении (ЭСА) Романос Петросян сообщил на своей странице в Facebook, что дал указание ответственным подразделениям и директорам филиалов максимально ужесточить контроль на всех распределительных подстанциях.
В новогодние дни в Ереване были адреса, оставшиеся без электроэнергии из-за пожара на подстанции и его последствий.
До наступления Нового года множество адресов в ереванском районе Эребуни оставались без электричества более 36 часов. Пожар произошел 30 декабря на подстанции «Вардашен» 110/35/6 кВ. Подача электроэнергии была полностью восстановлена во всех пострадавших районах.