19 Հունվար 2026 - 12:53 AMT
Հայաստանի բանկային համակարգում գրանցվել է կարևոր ֆինանսական իրադարձություն՝ բանկերից մեկը 600 միլիոն դոլարի եվրոբոնդ է թողարկել միջազգային շուկայում։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Նախորդ շաբաթ՝ հունվարի 14-ը, Հայաստանի ֆինանսական ոլորտի համար առանձնացավ ևս մեկ կարևոր իրադարձությամբ: ՀՀ բանկերից մեկը միջազգային ֆինանսական շուկաներում թողարկել է աննախադեպ ծավալի` 600 մլն դոլարի եվրոբոնդեր` 5 տարի ժամկետով` 6.6%-ով: Թողարկած եվրոբոնդերի պահանջարկը եղել է 2 մլրդ դոլարից ավելի»,-գրել է նա:

19 January 2026 - 14:06 AMT
An Armenian bank has issued an unprecedented $600 million in eurobonds on the international financial markets, Prime Minister Nikol Pashinyan announced on Facebook, calling it a significant step for Armenia’s banking sector.
“On January 14, a key financial event occurred: one of Armenia’s banks issued $600 million in eurobonds with a 5-year maturity at 6.6% interest. Demand exceeded $2 billion,” Pashinyan wrote.
He emphasized that this marks an important milestone in the development of the national banking system.