21 Հունվար 2026 - 13:32 AMT
Հայաստանի Զբոսաշրջության կոմիտեն հերքել է վերջին օրերին շրջանառվող այն պնդումները, թե իբր Wizz Air ավիաընկերությունը տեխնիկական խնդիրների պատճառով թռիչքների արգելք ունի:
«Վերջին օրերին տարածվում է սխալ տեղեկատվություն այն մասին, թե իբր Wizz Air ավիաընկերության օդանավերը տեխնիկական անսարքությունների պատճառով թռիչքներ իրականացնելու արգելք ունեն։ Տեղեկացնում ենք, որ վերոգրյալ տեղեկատվությունը սուտ է և տարածվում է ընկերության հեղինակությանը հարված հասցնելու նպատակով», – նշված է հայտարարության մեջ։
Կոմիտեն հիշեցրել է, որ Wizz Air ավիաընկերությունը, որպես Եվրոպայի առաջատար լոուքոսթ փոխադրողներից մեկը, Airline Ratings միջազգային հեղինակավոր կազմակերպության կողմից կրկին ընդգրկվել է աշխարհի 50 ամենաանվտանգ ավիաընկերությունների շարքում և 10 ամենաանվտանգ լոուքոսթ ավիաընկերությունների ցանկում։
«Airline Ratings-ը համարվում է ավիացիոն անվտանգության, ծառայությունների որակի և ուղևորների գնահատականների ոլորտում համաշխարհային հեղինակավոր աղբյուր», – ասվում է գրառման մեջ:
Wizz Air ավիաընկերությունը 2026 թվականի հունիսի 7-ից գործարկելու է չվերթեր դեպի Հունաստանի Հռոդոս կղզի:

Комитет по туризму Армении опроверг распространившиеся в последние дни заявления о том, что авиакомпания Wizz Air якобы подверглась запрету на полёты из-за технических неисправностей.
«В последние дни распространяется ошибочная информация о том, что воздушные суда авиакомпании Wizz Air якобы не имеют права выполнять рейсы из-за технических неисправностей. Сообщаем, что указанная информация — ложь и распространяется с целью нанести ущерб репутации компании», — говорится в заявлении.
Комитет напомнил, что Wizz Air, как один из ведущих лоукостеров Европы, вновь вошёл в список 50 самых безопасных авиакомпаний мира и 10 самых безопасных бюджетных авиаперевозчиков по версии авторитетной международной организации Airline Ratings.
«Airline Ratings считается мировым авторитетом в области авиационной безопасности, качества сервиса и отзывов пассажиров», — отмечается в публикации.