21 Հունվար 2026 - 13:32 AMT
Հայաստանի Զբոսաշրջության կոմիտեն հերքել է վերջին օրերին շրջանառվող այն պնդումները, թե իբր Wizz Air ավիաընկերությունը տեխնիկական խնդիրների պատճառով թռիչքների արգելք ունի:
«Վերջին օրերին տարածվում է սխալ տեղեկատվություն այն մասին, թե իբր Wizz Air ավիաընկերության օդանավերը տեխնիկական անսարքությունների պատճառով թռիչքներ իրականացնելու արգելք ունեն։ Տեղեկացնում ենք, որ վերոգրյալ տեղեկատվությունը սուտ է և տարածվում է ընկերության հեղինակությանը հարված հասցնելու նպատակով», – նշված է հայտարարության մեջ։
Կոմիտեն հիշեցրել է, որ Wizz Air ավիաընկերությունը, որպես Եվրոպայի առաջատար լոուքոսթ փոխադրողներից մեկը, Airline Ratings միջազգային հեղինակավոր կազմակերպության կողմից կրկին ընդգրկվել է աշխարհի 50 ամենաանվտանգ ավիաընկերությունների շարքում և 10 ամենաանվտանգ լոուքոսթ ավիաընկերությունների ցանկում։
«Airline Ratings-ը համարվում է ավիացիոն անվտանգության, ծառայությունների որակի և ուղևորների գնահատականների ոլորտում համաշխարհային հեղինակավոր աղբյուր», – ասվում է գրառման մեջ:
Wizz Air ավիաընկերությունը 2026 թվականի հունիսի 7-ից գործարկելու է չվերթեր դեպի Հունաստանի Հռոդոս կղզի:

Armenia’s Tourism Committee has denied circulating claims that Wizz Air flights have been suspended due to technical issues.
“Recent days have seen the spread of false information alleging that Wizz Air aircraft are banned from flying due to technical malfunctions. We inform you that this is untrue and is being disseminated to damage the airline’s reputation,” the official statement reads.
The committee reminded that Wizz Air, one of Europe’s leading low-cost carriers, has once again been listed among the world’s 50 safest airlines and the top 10 safest low-cost carriers by the international agency Airline Ratings.
“Airline Ratings is recognized globally as an authoritative source for aviation safety, service quality, and passenger reviews,” the statement adds.