ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանն Արիզոնա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում առանձին հանդիպում է ունեցել Արիզոնայի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ, Միջազգային առևտրի և հատկացումների հանձնաժողովի նախագահ Թոնի Ռիվերոյի հետ՝ քննարկվել են Հայաստանի ու Արիզոնայի միջև տնտեսական համագործակցության զարգացման հնարավորությունները։
Դեսպանը մասնակցել է կոնգրեսական Աբրահամ Համադեի նախաձեռնած ընդունելությանը, որի ընթացքում շփվել է նահանգի առաջատար գործարարների, քաղաքական ու մշակութային շրջանակի ներկայացուցիչների, ինչպես նաև Թրամփ-Քենեդի կենտրոնի նախագահ, ԱՄՆ նախագահի հատուկ բանագնաց, դեսպան Ռիկ Գրենելի հետ, հայտնում է ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպանությունը։
Միջոցառման մասնակիցների շարքում են եղել նաև Կատարի, Լիբանանի, Ադրբեջանի և Հունգարիայի դեսպանները, ինչպես նաև Չեխիայի ու Վիետնամի դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ։

22 Январь 2026 - 07:15 AMT
В рамках рабочего визита в Аризону посол Армении в США Нарек Мкртчян провел отдельную встречу с членом Палаты представителей Аризоны, председателем Комитета по международной торговле и ассигнованиям Тони Риверо. Обсуждались возможности развития экономического сотрудничества между Арменией и Аризоной.
Посол также принял участие в приеме, организованном конгрессменом Абрахамом Хамаде, где пообщался с ведущими бизнесменами, представителями политических и культурных кругов штата, а также с президентом Центра Трампа-Кеннеди, специальным посланником президента США, послом Риком Гренеллом, сообщает посольство Армении в США.
Среди участников мероприятия были также послы Катара, Ливана, Азербайджана и Венгрии, а также представители дипломатического корпуса Чехии и Вьетнама.