ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանն Արիզոնա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում առանձին հանդիպում է ունեցել Արիզոնայի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ, Միջազգային առևտրի և հատկացումների հանձնաժողովի նախագահ Թոնի Ռիվերոյի հետ՝ քննարկվել են Հայաստանի ու Արիզոնայի միջև տնտեսական համագործակցության զարգացման հնարավորությունները։
Դեսպանը մասնակցել է կոնգրեսական Աբրահամ Համադեի նախաձեռնած ընդունելությանը, որի ընթացքում շփվել է նահանգի առաջատար գործարարների, քաղաքական ու մշակութային շրջանակի ներկայացուցիչների, ինչպես նաև Թրամփ-Քենեդի կենտրոնի նախագահ, ԱՄՆ նախագահի հատուկ բանագնաց, դեսպան Ռիկ Գրենելի հետ, հայտնում է ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպանությունը։
Միջոցառման մասնակիցների շարքում են եղել նաև Կատարի, Լիբանանի, Ադրբեջանի և Հունգարիայի դեսպանները, ինչպես նաև Չեխիայի ու Վիետնամի դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ։

22 January 2026 - 07:14 AMT
During a working visit to Arizona, Armenia’s Ambassador to the United States Narek Mkrtchyan held a one-on-one meeting with Tony Rivero, a member of the Arizona House of Representatives and Chair of the Committee on International Trade and Appropriations, to discuss opportunities for expanding economic cooperation between Armenia and Arizona.
The ambassador also attended a reception organized by Congressman Abraham Hamadeh, where he engaged with prominent business leaders, political and cultural figures of the state, and Rick Grenell, President of the Trump-Kennedy Center and U.S. Presidential Special Envoy, according to the Armenian Embassy in the United States.
The event was also attended by ambassadors from Qatar, Lebanon, Azerbaijan, and Hungary, as well as representatives of the diplomatic corps of the Czech Republic and Vietnam.