26 Հունվար 2026 - 08:31 AMT
«Իզի Փեյ» վճարային հարթակներում դադարեցվում է «Վիվա Արմենիա» ՓԲԸ ծառայությունների վճարումների ընդունումը
«Իզի Փեյ» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ «Վիվա Արմենիա» ՓԲԸ-ի կողմից համագործակցությունը միակողմանիորեն դադարեցնելու հետևանքով՝ 2026 թվականի փետրվարի 1-ից «Վիվա Արմենիա» ՓԲԸ ծառայությունների դիմաց վճարումները այլևս չեն ընդունվի «Իզի Փեյ» ընկերության վճարամիջոցներով։
Մասնավորապես՝ վճարումները չեն իրականացվի «Իզի Փեյ» ընկերության ինքնասպասարկման տերմինալներով, easywallet օնլայն դրամապանակով և մասնաճյուղերում վճարումների տարբերակով։
Ստեղծված իրավիճակը պայմանավորված է «Վիվա Արմենիա» ՓԲԸ-ի կողմից առաջարկված համագործակցության նոր և ոչ հիմնավոր սակագնային պայմաններով և չի հանդիսանում «Իզի Փեյ» ընկերության նախաձեռնությունը կամ որոշումը։ Նշված պայմանները տվյալ պահին չեն ապահովում ծառայությունների շարունակական և արդյունավետ մատուցման տնտեսական/բիզնես հնարավորությունը վճարային համակարգի կողմից։
Նշվում է, որ «Իզի Փեյ» վճարահաշվարկային կազմակերպությունը կարևորում է իր օգտատերերին կայուն, անվտանգ և որակյալ ծառայությունների մատուցումը և գործում է այդ պատասխանատվության շրջանակում։
«Վիվա Արմենիա» ՓԲԸ-ի բաժանորդներին առաջարկվում է օգտվել վճարումների իրականացման այլ հասանելի եղանակներից։

Компания «EasyPay» сообщает, что вследствие одностороннего прекращения сотрудничества со стороны ЗАО «Вива Армения», с 1 февраля 2026 года платежи за услуги ЗАО «Вива Армения» больше не будут приниматься через платёжные платформы компании «EasyPay».
В частности, платежи не будут осуществляться через терминалы самообслуживания компании «EasyPay», онлайн-кошелёк easywallet и в филиалах компании.
Сложившаяся ситуация обусловлена предложенными со стороны ЗАО «Вива Армения» новыми и необоснованными тарифными условиями сотрудничества и не является инициативой или решением компании «EasyPay». Указанные условия на данный момент не обеспечивают со стороны платёжной системы экономической/бизнес возможности для продолжительного и эффективного оказания услуг.
Платёжно-расчётная организация «EasyPay» придаёт важное значение предоставлению своим пользователям стабильных, безопасных и качественных услуг и действует в рамках этой ответственности.
Абонентам ЗАО «Вива Армения» предлагается воспользоваться другими доступными способами осуществления платежей.