Հայաստանից Թուրքիա է արտահանձնվել միջազգային հետախուզման մեջ գտնվող մեկ անձ։ Այդ մասին հայտարարել է Թուրքիայի ներքին գործերի նախարար Ալի Երլիկայան՝ չհրապարակելով, սակայն, արտահանձնված անձի անունը, հայտնում է «Ազատությունը»:
Թուրքիայի ՆԳՆ կայքում տեղադրված հայտարարության համաձայն՝ Հայաստանից Թուրքիային փոխանցված անձը մեղադրվում է «ծանրացուցիչ հանգամանքներում կատարված սպանության, ծանրացուցիչ հանգամանքներում կատարված ավազակային հարձակման և փաստաթղթերի կեղծման համար»։
Մեկ տարի առաջ էլ Հայաստանը Թուրքիային էր արտահանձնել երկու անձի՝ ի պատասխան Ինտերպոլի Կարմիր ծանուցման հարցման։

Armenia has extradited to Turkey a person wanted under an international arrest warrant. Turkish Interior Minister Ali Yerlikaya made the announcement but did not disclose the name of the extradited individual, according to RFE/RL.
According to a statement published on the website of Turkey’s Ministry of Interior, the person extradited from Armenia is accused of “aggravated murder, armed robbery under aggravating circumstances, and document forgery.”
A year ago, Armenia extradited two individuals to Turkey in response to a Red Notice issued by Interpol.