Հայաստանից Թուրքիա է արտահանձնվել միջազգային հետախուզման մեջ գտնվող մեկ անձ։ Այդ մասին հայտարարել է Թուրքիայի ներքին գործերի նախարար Ալի Երլիկայան՝ չհրապարակելով, սակայն, արտահանձնված անձի անունը, հայտնում է «Ազատությունը»:
Թուրքիայի ՆԳՆ կայքում տեղադրված հայտարարության համաձայն՝ Հայաստանից Թուրքիային փոխանցված անձը մեղադրվում է «ծանրացուցիչ հանգամանքներում կատարված սպանության, ծանրացուցիչ հանգամանքներում կատարված ավազակային հարձակման և փաստաթղթերի կեղծման համար»։
Մեկ տարի առաջ էլ Հայաստանը Թուրքիային էր արտահանձնել երկու անձի՝ ի պատասխան Ինտերպոլի Կարմիր ծանուցման հարցման։

28 Январь 2026 - 11:09 AMT
Армения экстрадировала в Турцию лицо, находившееся в международном розыске. Об этом сообщил министр внутренних дел Турции Али Ерликая, не раскрыв имя экстрадированного, передаёт «Азатутюн».
Согласно заявлению, размещённому на сайте МВД Турции, переданное из Армении лицо обвиняется в «убийстве при отягчающих обстоятельствах, разбойном нападении при отягчающих обстоятельствах и подделке документов».
Год назад Армения также выдала Турции двух человек в ответ на запрос по Красному уведомлению Интерпола.