Փետրվարի 2-ին Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Ա-ն ընդունել է Լիբանանում Իրանի դեսպան Մուճդապի Ամանիին՝ քննարկվել են տարածաշրջանային զարգացումները:
Դեսպանն ընդհանուր գծերով ներկայացրել է Իրանում ստեղծված վիճակը և մոտեցումները տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման հարցում:
Անդրադարձ է եղել նաև Հայաստանի և Իրանի գործակցությանը:
Հանդիպման ավարտին, դեսպան Ամանին հայտնել է, որ ավարտում է իր առաքելությունը Լիբանանում և շուտով վերադառնալու է Իրան:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը փետրվարի 2-ին հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Խալիլ Շիրղոլամիի հետ։ Խորհրդարանի ղեկավարը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման առթիվ: Զրուցակիցներն անդրադարձել են միջխորհրդարանական կապերի զարգացմանը և տարածաշրջանային հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերին:

On February 2, His Holiness Aram I, Catholicos of the Great House of Cilicia, received Iranian Ambassador to Lebanon Mojtaba Amanee. The two discussed recent developments in the region.
The ambassador presented an overview of Iran’s current situation and outlined Tehran’s approach to establishing peace in the region.
The meeting also touched upon Armenian-Iranian cooperation and its future prospects.
At the conclusion, Ambassador Amanee announced that he is completing his diplomatic mission in Lebanon and will soon return to Iran.
Earlier, National Assembly Speaker Alen Simonyan met with Iran’s newly appointed Ambassador to Armenia, Khalil Shirgholami, and congratulated him on his appointment. They discussed the development of interparliamentary ties and topics of regional interest.