Երևանում գործող «Ռոսիա» տոնավաճառի աշխատակիցները հայտնել են, որ առաջիկա 4-5 ամիսը շարունակելու են աշխատել իրենց տաղավարներում։ Այդ մասին հայտնել է տոնավաճառի աշխատակիցներից մեկը՝ նշելով, որ այս որոշումն են իրենց հայտնել, տեղեկացնում է Sputnik Արմենիան:
«Տոնավաճառն այսօր արդեն բնականոն աշխատում է։ Սակայն հայտնել են, որ 4-5 ամիս հետո տոնավաճառը վերանորոգվելու է, որից հետո մոլերի ձևաչափով է լինելու։ Բայց խոստացել են, որ մեզ նույնպես կտրամադրեն տաղավարներ այդ տարածքում»,– ասել է աշխատակիցը։
Այնուամենայնիվ, ներկայիս վաճառականները, ցանկանալով մնալ վերանորոգված տարածքում, պետք է իրենց տաղավարների համար անուններ ընտրեն և գործեն խանութային սկզբունքով։
Փետրվարի 5-ին վաճառականները կազմակերպել էին բողոքի ակցիա՝ պահանջելով վերանորոգումից հետո կրկին հնարավորություն ստանալ իրենց տաղավարները շահագործելու, ինչպես նաև մեկ տարի ժամանակ՝ ներկրած ապրանքները իրացնելու համար։

6 Февраль 2026 - 12:35 AMT
Работники ярмарки «Россия» в Ереване заявили, что им разрешили продолжать работу в своих павильонах в течение ближайших 4–5 месяцев, передаёт «Спутник Армения».
«Сегодня ярмарка работает в обычном режиме. Нам сказали, что через 4–5 месяцев начнётся ремонт, после чего она будет функционировать в формате торгового центра. Нам пообещали, что в новом помещении нам тоже выделят павильоны», — сообщил один из продавцов.
Однако нынешние продавцы, желающие остаться в обновлённом здании, должны будут выбрать названия для своих точек и перейти к формату магазинной торговли.
5 февраля продавцы провели акцию протеста с требованием предоставить им возможность снова использовать свои павильоны после ремонта, а также просили один год для реализации ввезённого товара.