Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդուարդ Հակոբյանը մամուլի ասուլիսում հայտնել է, որ այս տարվա մարտի 2-ից ֆիզիկական անձ հայտարարատուները կկարողանան հետ ստանալ իրենց սոցիալական կրեդիտները։
«Անցած տարի ընդունված օրենքով՝ հայտարարագրերը ներկայացնելու կամ հաստատելու ժամանակահատվածը մարտի 2-ից նոյեմբերի 1-ն է: Մարտի 2-ն այն ամենամոտ ժամկետն է, որից սկսած կարող են մտնել, էլեկտրոնային ստորագրությամբ հաստատել, սոցիալական կրեդիտների վերադարձի դիմում լրացնել և ստանալ սոցիալական կրեդիտները»,-ասել է նա, հայտնում է Արմենպրեսը:
Հակոբյանը նշել է նաև, որ այժմ քննարկվում է նաև առողջապահական ծախսերի մասով ավելի շատ փոխհատուցում տրամադրելու հնարավորության հարցը:

Председатель Комитета государственных доходов Эдуард Акопян сообщил на пресс-конференции, что с 2 марта этого года физические лица-декларанты смогут вернуть свои социальные кредиты.
«Согласно принятому в прошлом году закону, период подачи или подтверждения деклараций установлен с 2 марта по 1 ноября. 2 марта — ближайшая дата, с которой можно войти в систему, подтвердить декларацию электронной подписью, заполнить заявление на возврат социальных кредитов и получить средства», — пояснил он, передаёт Арменпресс.
Акопян также добавил, что в настоящее время обсуждается возможность повышения компенсации по расходам на здравоохранение в рамках той же системы.