11 Փետրվար 2026 - 10:34 AMT
Turkish Airlines ավիաընկերությունը 2024 թվականի մարտի 11-ից սկսելու է գործարկել թռիչքներ Ստամբուլ – Երևան – Ստամբուլ երթուղով։ Ստամբուլ – Երևան – Ստամբուլ երթուղով թռիչքները կիրականացվեն ամեն օր, հայտնում է «Արմենիա» միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն:
Մայիսի 14-ից չվերթերի հաճախականությունը կաճի՝ հասնելով շաբաթական 10 թռիչքի, իսկ հունիսի 15-ից՝ շաբաթական 14 թռիչքի, այսինքն՝ օրական երկու անգամ։
Ավիատոմսերի առկայության, վերջիններիս ձեռքբերման և այլ մանրամասների համար կարելի է այցելել ավիաընկերության կայք կամ կապ հաստատել տեղական տուրիստական գործակալությունների հետ:

Авиакомпания Turkish Airlines начнет выполнять рейсы по маршруту Стамбул–Ереван–Стамбул с 11 марта 2024 года. Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на ЗАО «Международные аэропорты Армении», на начальном этапе рейсы будут осуществляться ежедневно.
С 14 мая частота рейсов увеличится до 10 раз в неделю. С 15 июня рейсы будут выполняться 14 раз в неделю, то есть дважды в день.
Для получения информации о наличии авиабилетов, их приобретении и других деталях рекомендуется посетить официальный сайт авиакомпании или обратиться в местные туристические агентства.