IDBank-ը ներկայացուցչություն է բացել ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Գլենդել քաղաքում:
IDBank-ի վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանի խոսքով՝ ներկայացուցչությունը կամուրջ կդառնա սփյուռքահայ մեր հայրենակիցների և IDBank-ի միջև:
«Գտնվելով ԱՄՆ-ում՝ նրանք կարող են հեռավար դառնալ IDBank-ի հաճախորդ և օգտվել ծառայություններից, օրինակ՝ հաշիվ բացել, հիփոթեքային վարկ ձևակերպել, ներդնել ավանդ, և այս ամենը հնարավոր է բանկի լիարժեք թվայնացման և աշխարհի ցանկացած կետից հասանելի լինելու շնորհիվ։ Ներկայացուցչություն բացելու մեր նպատակն է ԱՄՆ-ում գտնվող մեր պոտենցիալ հաճախորդներին ներկայացնել բանկի ընթացիկ և նոր պրոդուկտները, հաստատել և պահպանել մեր հաճախորդների հետ կապը», – ասել է Մհեր Աբրահամյանը։
IDBank-ի ներկայացուցչության հետ հաճախորդները կարող են կապ հաստատել հեռախոսով, ստանալ անհրաժեշտ տեղեկատվություն, իսկ հաճախորդ դառնալու և բանկի ծառայություններից օգտվելու համար անհրաժեշտ կլինի այցելել IDBank-ի պաշտոնական կայք այս հղումով:
IDBank-ի Պրեմիում բանկային ծառայությունների վարչության ղեկավար Լիդա Սաֆարյանի խոսքով՝ IDBank-ը շարունակաբար ներդրումներ է իրականացնում իր հաճախորդների հարմարավետությունն ու ֆինանսական պահանջները բավարարելու համար։
«Մենք ուսումնասիրեցինք ԱՄՆ-ում բնակվող մեր հայրենակիցների պահանջները և եկանք եզրակացության, որ մեր IDBank-ի ծառայությունների մասին անհրաժեշտ է պատմել այստեղ՝ Կալիֆորնիայում, քանի որ մեր հայրենակիցներից շատերն, օրինակ, ուզում են բանկի ֆինանսավորմամբ բնակարան գնել Հայաստանում, սակայն չգիտեն, թե ինչ պայմաններում են գործում կամ ինչպես կարող են դիմել։ Մեզ հետ կապվելով՝ նրանք կստանան առաջնային անհրաժեշտ տեղեկատվությունը, իսկ հետագա քայլերն արդեն կարող են իրականացնել IDBank-ի կայքի միջոցով՝ հեռավար»-, ասել է Սաֆարյանը:
«IDBank-ի ներկայացուցչության հետ կարելի է կապվել +1-559-599-3333 հեռախոսահամարով: Ներկայացուցչությունը գտնվում է Գլենդել քաղաքի սրտում, և առաջնային զանգից հետո արդեն Ձեզ համար ըստ անհրաժեշտության կնշանակվի հանդիպում հենց գրասենյակում»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
IDBank-ը, հայաստանյան ծավալուն գործունեությունից բացի, ընդլայնվում է նաև արտերկրում, ինչը համահունչ է ID Group ընկերությունների խմբի՝ միջազգային էքսպանսիայի ռազմավարությանը։
IDBank-ի ներկայացուցչությունն ԱՄՆ-ում չի տրամադրում բանկային ծառայություններ և չի իրականացնում հաճախորդների սպասարկում։

16 Февраль 2026 - 14:54 AMT
IDBank стал ближе к соотечественникам в Калифорнии. Банк открыл Представительство в городе Глендейл, штат Калифорния.
По словам Председателя Правления IDBank Мгера Абраамяна, представительство станет мостом между нашими соотечественниками в диаспоре и IDBank.
«Находясь в Соединённых Штатах, они могут удалённо стать клиентами IDBank и пользоваться услугами, например, открыть счёт, подать заявку на ипотечный кредит, сделать вклад, и всё это возможно благодаря полной цифровизации Банка и доступности из любой точки мира. Цель открытия представительства — представить нашим потенциальным клиентам в Соединённых Штатах действующие и новые продукты Банка, установить и поддерживать связь с нашими клиентами», — отметил Мгер Абраамян.
Связаться с представительством IDBank клиенты могут по телефону и получить необходимую информацию, а чтобы стать клиентом и воспользоваться услугами Банка, необходимо перейти на официальный сайт IDBank по этой ссылке.
По словам руководителя Департамента премиального банковского обслуживания IDBank Лиды Сафарян, IDBank постоянно инвестирует в обеспечение удобства своих клиентов и удовлетворение их финансовых потребностей.
«Мы изучили потребности наших соотечественников, проживающих в Соединённых Штатах, и пришли к выводу, что необходимо представить услуги IDBank здесь, в Калифорнии, поскольку многие наши соотечественники, например, хотят приобрести квартиру в Армении с финансированием Банка, но не знают, на каких условиях это осуществляется и как можно подать заявку. Обратившись к нам, они получат первичную необходимую информацию, а дальнейшие шаги уже можно будет выполнить удалённо через сайт IDBank», — сказала Лида Сафарян.
Связаться с представительством IDBank можно по телефону +1-559-599-3333. Представительство расположено в центре Глендейла, и при необходимости после первичного телефонного звонка для вас будет назначена встреча в офисе.
Таким образом, помимо своей широкой деятельности в Армении, IDBank расширяет присутствие и за рубежом, что соответствует стратегии международного расширения группы компаний ID.
Представительство IDBank в США не предоставляет банковские услуги и не осуществляет обслуживание клиентов.