IDBank-ը ներկայացուցչություն է բացել ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Գլենդել քաղաքում:
IDBank-ի վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանի խոսքով՝ ներկայացուցչությունը կամուրջ կդառնա սփյուռքահայ մեր հայրենակիցների և IDBank-ի միջև:
«Գտնվելով ԱՄՆ-ում՝ նրանք կարող են հեռավար դառնալ IDBank-ի հաճախորդ և օգտվել ծառայություններից, օրինակ՝ հաշիվ բացել, հիփոթեքային վարկ ձևակերպել, ներդնել ավանդ, և այս ամենը հնարավոր է բանկի լիարժեք թվայնացման և աշխարհի ցանկացած կետից հասանելի լինելու շնորհիվ։ Ներկայացուցչություն բացելու մեր նպատակն է ԱՄՆ-ում գտնվող մեր պոտենցիալ հաճախորդներին ներկայացնել բանկի ընթացիկ և նոր պրոդուկտները, հաստատել և պահպանել մեր հաճախորդների հետ կապը», – ասել է Մհեր Աբրահամյանը։
IDBank-ի ներկայացուցչության հետ հաճախորդները կարող են կապ հաստատել հեռախոսով, ստանալ անհրաժեշտ տեղեկատվություն, իսկ հաճախորդ դառնալու և բանկի ծառայություններից օգտվելու համար անհրաժեշտ կլինի այցելել IDBank-ի պաշտոնական կայք այս հղումով:
IDBank-ի Պրեմիում բանկային ծառայությունների վարչության ղեկավար Լիդա Սաֆարյանի խոսքով՝ IDBank-ը շարունակաբար ներդրումներ է իրականացնում իր հաճախորդների հարմարավետությունն ու ֆինանսական պահանջները բավարարելու համար։
«Մենք ուսումնասիրեցինք ԱՄՆ-ում բնակվող մեր հայրենակիցների պահանջները և եկանք եզրակացության, որ մեր IDBank-ի ծառայությունների մասին անհրաժեշտ է պատմել այստեղ՝ Կալիֆորնիայում, քանի որ մեր հայրենակիցներից շատերն, օրինակ, ուզում են բանկի ֆինանսավորմամբ բնակարան գնել Հայաստանում, սակայն չգիտեն, թե ինչ պայմաններում են գործում կամ ինչպես կարող են դիմել։ Մեզ հետ կապվելով՝ նրանք կստանան առաջնային անհրաժեշտ տեղեկատվությունը, իսկ հետագա քայլերն արդեն կարող են իրականացնել IDBank-ի կայքի միջոցով՝ հեռավար»-, ասել է Սաֆարյանը:
«IDBank-ի ներկայացուցչության հետ կարելի է կապվել +1-559-599-3333 հեռախոսահամարով: Ներկայացուցչությունը գտնվում է Գլենդել քաղաքի սրտում, և առաջնային զանգից հետո արդեն Ձեզ համար ըստ անհրաժեշտության կնշանակվի հանդիպում հենց գրասենյակում»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
IDBank-ը, հայաստանյան ծավալուն գործունեությունից բացի, ընդլայնվում է նաև արտերկրում, ինչը համահունչ է ID Group ընկերությունների խմբի՝ միջազգային էքսպանսիայի ռազմավարությանը։
IDBank-ի ներկայացուցչությունն ԱՄՆ-ում չի տրամադրում բանկային ծառայություններ և չի իրականացնում հաճախորդների սպասարկում։

IDBank is now closer to compatriots in California. The Bank has opened a Representative Office in the city of Glendale, California.
According to Chairman of the Management Board of IDBank Mher Abrahamyan, the representative office will become a bridge between our compatriots in the diaspora and IDBank. “While being in the United States, they can remotely become IDBank customers and use services, for example, open an account, apply for a mortgage loan, make a deposit, and all this is possible thanks to the Bank’s full digitalization and accessibility from anywhere in the world. The purpose of opening a representative office is to present the Bank’s current and new products to our potential customers in the United States, to establish and maintain communication with our customers,” said Mher Abrahamyan.
Customers can contact the IDBank representative office by phone and receive the necessary information, while to become a customer and use the Bank’s services, it will be necessary to visit IDBank’s official website via this link.
According to Lida Safaryan, Head of IDBank Premium Banking Services Division, IDBank continuously invests in ensuring the convenience of its customers and meeting their financial needs. “We studied the needs of our compatriots living in the United States and came to the conclusion that it is necessary to present IDBank’s services here in California, since many of our compatriots, for example, want to buy an apartment in Armenia with the Bank’s financing, but do not know under what conditions it operates or how they can apply. By contacting us, they will receive the primary necessary information, and the further steps can already be completed remotely through the IDBank website,” said Lida Safaryan.
The IDBank representative office can be contacted by phone at +1-559-599-3333. The representative office is located in the heart of Glendale, and after the initial phone call, a meeting at the office will be scheduled for you if necessary.
Thus, in addition to its extensive activities in Armenia, IDBank is expanding abroad as well, which is in line with the international expansion strategy of the ID Group of companies.
The IDBank representative office in the USA does not provide banking services and does not carry out customer servicing.