19 Փետրվար 2026 - 08:48 AMT
Մայիսի 2-ից Air Baltic ավիաընկերությունը մեկնարկում է Երևան-Ռիգա-Երևան ուղիղ ավիաչվերթեր, հայտում է Զբոսաշրջության կոմիտեն։
Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Լուսինե Գևորգյանը և ՀՀ-ում Լատվիայի դեսպան Էդիտե Մեդնեն քննարկել են Հայաստան-Լատվիա համագործակցության հնարավորություններին զբոսաշրջության ոլորտում, այդ թվում՝ առաջիկա չվերթների մեկնարկին ընդառաջ համապատասխան միջոցառումների կազմակերպմանը։
Նրանք ողջունել են մեկնարկող Երևան-Ռիգա-Երևան ուղիղ չվերթները՝ ընդգծելով դրանց նշանակությունը երկկողմ զբոսաշրջային հոսքերի ակտիվացման, հարաբերությունների զարգացման և միջմշակութային հաղորդակցության խթանման տեսանկյունից։

Armenia and Latvia have discussed prospects for expanding cooperation in tourism, ahead of the launch of direct flights between Yerevan and Riga.
Chair of the Tourism Committee Lusine Gevorgyan and Latvia’s Ambassador to Armenia Edite Medne discussed opportunities for Armenia-Latvia cooperation in the tourism sector, including organizing relevant events in anticipation of upcoming flights.
The sides welcomed the launch of direct Yerevan-Riga-Yerevan flights by Air Baltic starting May 2, emphasizing their importance for boosting bilateral tourist flows, developing relations and promoting intercultural dialogue.