Հայաստանը կմասնակցի BCB Convent Berlin 2026 գինու և ոգելից խմիչքների միջազգային ցուցահանդեսին, որը համարվում է ոլորտի ամենախոշոր և հեղինակավոր հարթակներից մեկը, հայտնում է Էկոնոմիկայի նախարարությունը։
Հոկտեմբերի 12-14-ը Բեռլինում կայանալիք միջոցառմանը ՀՀ-ն մասնակցելու է երկրորդ անգամ՝ ներկայանալով ազգային տաղավարով։
Գրանցման վերջնաժամկետը 2026 թվականի մարտի 3-ն է:
«Խնդրում ենք նկատի ունենալ, որ վերոնշյալ պայմաններով սահմանված պարտավորություններից բացի, մասնակիցները հոգում են նաև կեցության և ճանապարհային ծախսերը»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Մինչ այս ցուցահանդեսին մասնակցել է 566 ցուցադրող աշխարհի 50 երկրներից, իսկ այցելուների թիվը գերազանցել է 12,000-ը։

23 February 2026 - 09:34 AMT
Armenia will take part in the BCB Convent Berlin 2026 international wine and spirits exhibition, considered one of the largest and most prestigious platforms in the sector, the Ministry of Economy reported.
The event will be held in Berlin on October 12-14, and Armenia will participate for the second time, presenting a national pavilion.
The registration deadline is March 3, 2026.
“Please note that, in addition to the obligations set out in the above-mentioned conditions, participants will also cover accommodation and travel expenses,” the statement said.
Previously, the exhibition hosted 566 exhibitors from 50 countries, with the number of visitors exceeding 12,000.