Հայաստանը կմասնակցի BCB Convent Berlin 2026 գինու և ոգելից խմիչքների միջազգային ցուցահանդեսին, որը համարվում է ոլորտի ամենախոշոր և հեղինակավոր հարթակներից մեկը, հայտնում է Էկոնոմիկայի նախարարությունը։
Հոկտեմբերի 12-14-ը Բեռլինում կայանալիք միջոցառմանը ՀՀ-ն մասնակցելու է երկրորդ անգամ՝ ներկայանալով ազգային տաղավարով։
Գրանցման վերջնաժամկետը 2026 թվականի մարտի 3-ն է:
«Խնդրում ենք նկատի ունենալ, որ վերոնշյալ պայմաններով սահմանված պարտավորություններից բացի, մասնակիցները հոգում են նաև կեցության և ճանապարհային ծախսերը»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Մինչ այս ցուցահանդեսին մասնակցել է 566 ցուցադրող աշխարհի 50 երկրներից, իսկ այցելուների թիվը գերազանցել է 12,000-ը։

23 Февраль 2026 - 09:34 AMT
Армения примет участие в международной выставке вина и крепких напитков BCB Convent Berlin 2026, которая считается одной из крупнейших и наиболее авторитетных платформ в отрасли, сообщает Министерство экономики.
Мероприятие пройдет в Берлине 12-14 октября, и Армения во второй раз будет представлена национальным павильоном.
Крайний срок регистрации — 3 марта 2026 года.
«Просим учитывать, что помимо обязательств, установленных указанными условиями, участники также покрывают расходы на проживание и проезд», — говорится в сообщении.
Ранее в выставке приняли участие 566 экспонентов из 50 стран мира, а число посетителей превысило 12 000 человек.