Երևանում և մարզերում մայիսի 1-ից սահմանվելու է ջրամատակարարման 17-ժամյա ռեժիմ, հայտնում է «Վեոլիա Ջուր» ՓԲԸ-ն։
«Սահմանափակումները կվերաբերեն մայրաքաղաքի բոլոր 12 վարչական շրջանների՝ Կենտրոնի, Արաբկիրի, Աջափնյակի, Մալաթիա-Սեբաստիայի, Քանաքեռ-Զեյթունի, Նոր Նորքի, Նորք Մարաշի, Նուբարաշենի, Դավթաշենի, Ավանի, Էրեբունու և Շենգավիթի բազմաթիվ հասցեների»,- նշված է ընկերության 2026 թ.-ի գրաֆիկում, հայտնում է «Նովոստի Արմենիան»:
«Վեոլիա Ջուր»-ից տեղեկացրել են, որ մայիսի 1-ից սեպտեմբերի 16-ը ջուրը կմատակարարվի ժամը 07:00-ից մինչև 24:00-ն (օրական 17 ժամ):
Տարվա մնացած ժամանակահատվածում՝ հունվարի 1-ից մայիսի 1-ը և սեպտեմբերի 16-ից հունվարի 1-ը, ջրամատակարարումը նախատեսված է շուրջօրյա ռեժիմով»,- հայտնել են ընկերությունից։
Գերատեսչությունից հայտնել են նաև, որ անջատումների ժամանակացույցի վերաբերյալ հավելյալ տեղեկատվություն կարելի է ստանալ համապատասխան հարթակների և ընկերության կայքի միջոցով

С 1 мая в Ереване и областях будет установлен 17-часовой режим водоснабжения, сообщает ЗАО «Веолия Джур».
Согласно графику компании на 2026 год, ограничения коснутся многочисленных адресов во всех 12 административных районах столицы — Кентроне, Арабкире, Ачапняке, Малатии-Себастии, Канакер-Зейтунe, Нор Норке, Норк-Мараше, Нубарашене, Давташене, Аване, Эребуни и Шенгавите, передает «Новости Армения».
С 1 мая по 16 сентября вода будет подаваться ежедневно с 07:00 до 24:00, то есть 17 часов в сутки.
В остальное время года — с 1 января по 1 мая и с 16 сентября по 1 января — водоснабжение предусмотрено в круглосуточном режиме, сообщили в компании.
В «Веолия Джур» также отметили, что дополнительную информацию о графике отключений можно получить на соответствующих платформах и на официальном сайте компании.*