Ադրբեջանը չի մասնակցի Երևանում կայանալիք ԵՔՀ գագաթնաժողովին: Այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը։
«Ադրբեջանի մասնակցություն, տարբեր մակարդակներով, Հայաստանում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական հանրության գագաթնաժողովին, չի նախատեսվում»,-ասել է նա, հայտնում է APA-ն:
Նրա խոսքով՝ նախագահ Իլհամ Ալիևի մայիս ամսվա հագեցած աշխատանքային գրաֆիկում և օրացուցային պլանում նման այց նախատեսված չէ։
Եվրոպական քաղաքական հանրության գագաթնաժողովն անցկացվելու է Հայաստանում 2026-ի մայիսին: Հայաստան-ԵՄ գագաթաժողովը ևս նախատեսված է 2026-ի մայիսին Երևանում:

26 February 2026 - 07:06 AMT
Azerbaijan will not participate in the European Political Community summit to be held in Yerevan, Azerbaijan’s Foreign Minister Jeyhun Bayramov stated.
“Azerbaijan’s participation, at any level, in the European Political Community summit to be held in Armenia is not envisaged,” he said, according to APA.
According to him, such a visit is not included in President Ilham Aliyev’s busy work schedule and calendar plan for May.
The European Political Community summit will be held in Armenia in May 2026. An Armenia–EU summit is also scheduled to take place in Yerevan in May 2026.