Ադրբեջանը չի մասնակցի Երևանում կայանալիք ԵՔՀ գագաթնաժողովին: Այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը։
«Ադրբեջանի մասնակցություն, տարբեր մակարդակներով, Հայաստանում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական հանրության գագաթնաժողովին, չի նախատեսվում»,-ասել է նա, հայտնում է APA-ն:
Նրա խոսքով՝ նախագահ Իլհամ Ալիևի մայիս ամսվա հագեցած աշխատանքային գրաֆիկում և օրացուցային պլանում նման այց նախատեսված չէ։
Եվրոպական քաղաքական հանրության գագաթնաժողովն անցկացվելու է Հայաստանում 2026-ի մայիսին: Հայաստան-ԵՄ գագաթաժողովը ևս նախատեսված է 2026-ի մայիսին Երևանում:

26 Февраль 2026 - 07:07 AMT
Азербайджан не будет участвовать в саммите Европейского политического сообщества, который пройдет в Ереване, заявил министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов.
«Участие Азербайджана, на различных уровнях, в саммите Европейского политического сообщества, который состоится в Армении, не предусмотрено», — сказал он, сообщает APA.
По его словам, подобный визит не включен в насыщенный рабочий график и календарный план президента Ильхама Алиева на май.
Саммит Европейского политического сообщества пройдет в Армении в мае 2026 года. В мае 2026 года в Ереване также запланирован саммит Армения–ЕС.