Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը Երևանի զարգացման առաջնահերթություններն է ներկայացրել Ֆրանսիայից ժամանած գործարարներին:
Կողմերը կարևորել ենտրանսպորտային համակարգի արդիականացման ծրագրերը, Նորագյուղի վերակառուցումը, թափոնների կառավարումը:
Անդրադարձ է եղել նաև թվային փոխակերպման նախագծերի իրականացմանը՝ GIS աշխարհագրական տեղեկատվական համակարգի ներդրմանը:
Հյուրերին ներկայացնելով մայրաքաղաքի զարգացման ռազմավարական ուղղությունները և ներդրումային հետաքրքրություն ունեցող նախագծերը՝ Ավինյանն ընդգծել է, որ Երևանը բաց է նորարարական գաղափարների, առաջատար տեխնոլոգիաների և կայուն ներդրումների համար։
Երևանում նախատեսվող քաղաքաշինական խոշոր ծրագրերի շարքում դիտարկվում է նաև Նորագյուղ թաղամասի վերակառուցման նախագիծը: Նորագյուղ թաղամասի Downtown ծրագրով նպատակ կա բեռնաթափելու քաղաքի փոքր կենտրոնն ու ձևավորելու նոր դիմագիծ ժամանակակից Երևանի համար: Ֆրանսիացի ճարտարապետներն ուսումնասիրում են թաղամասի խնդիրները, զարգացման հեռանկարներն ու ներկայացրել են հայեցակարգային առաջարկներ:

Мэр Еревана Тигран Авинян представил приоритеты развития столицы прибывшим из Франции предпринимателям.
Он подчеркнул значимость программ модернизации транспортной системы, реконструкции Норагюха и проектов в сфере управления отходами.
Также была затронута реализация проектов цифровой трансформации, включая внедрение географической информационной системы GIS.
Представляя стратегические направления развития города и инвестиционно привлекательные проекты, Авинян отметил, что Ереван открыт для инновационных идей, передовых технологий и устойчивых инвестиций.
В числе крупных градостроительных программ, запланированных в Ереване, рассматривается проект реконструкции района Норагюх. Проект Downtown в Норагюхе нацелен на разгрузку малого центра города и формирование нового облика современного Еревана. Французские архитекторы изучают проблемы района, перспективы его развития и представили концептуальные предложения.