3 Մարտ 2026 - 10:18 AMT
Մարտի 4-ին նախատեսված Մասկատ-Երևան թռիչքի ուղևորների համար կազմակերպվել է անվճար ավտոբուսային տեղափոխում Աբու Դաբիից և Դուբայից դեպի Մասկատի օդանավակայան, հայտնում է ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանությունը:
«Տեղեկացնում ենք, որ այն քաղաքացիները, ովքեր արդեն ունեն և ձեռք կբերեն Fly One ընկերության կողմից մարտի 4-ին՝ երեկոյան ժամը 21:00-ին կայանալիք Մասկատ-Երևան տոմսերը, կարող են օգտվել ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանության և Դուբայում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության կողմից կազմակերպված անվճար տեղափոխման հնարավորությունից»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Մասկատ-Երևան թռիչքի տոմսերը կարելի է ձեռք բերել՝ զանգահարելով հետևյալ հեռախոսահամարին՝ +37494366540։
Տեղափոխման ցանկություն ունեցող քաղաքացիներին խնդրում են անհատապես գրանցվել հետևյալ հղումով՝ մինչև երեկոյան ժամը 20։00-ն։
Ավտոբուսների շարժման վայրի տվյալները՝
Աբու Դաբի՝ ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանության տարածքից (President Joko Widodo str. 63)՝ մարտի 4-ին՝ ժամը 02:00-ին, ուղևորների հավաքը՝ ժամը 01:30-ին։
Դուբայ՝ ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության տարածքից (GoldCrest Executive Tower, JLT, Cluster C) մարտի 4-ին՝ ժամը 02:00-ին, ուղևորների հավաքը՝ ժամը 01:30-ին։
«Խնդրում ենք գրանցվել բացառապես այն քաղաքացիներին, ովքեր արդեն ունեն մարտի 4-ին կայանալիք՝ Մասկատ-Երևան թռիչքի հաստատված տոմս։
Խնդրում ենք նաև հաշվի առնել, որ Աբու Դաբիից և Դուբայից մինչև Մասկատի օդանավակայան ճանապարհի տևողությունը կազմում է մոտավորապես 12-13 ժամ»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

3 March 2026 - 11:23 AMT
Free bus transportation from Abu Dhabi and Dubai to Muscat Airport has been organized for passengers of the March 4 Muscat-Yerevan flight, the Armenian Embassy in the UAE reported.
“Citizens who already have or will purchase tickets for the March 4 Fly One Muscat-Yerevan flight scheduled for 9:00 p.m. may use the free transfer organized by the Armenian Embassy in the UAE and the Consulate General of Armenia in Dubai,” the statement said.
Tickets for the Muscat-Yerevan flight can be purchased by calling +37494366540.
Citizens wishing to use the transfer service are asked to register individually via the provided link by 8:00 p.m.
Bus departure details:
Abu Dhabi — from the premises of the Armenian Embassy in the UAE (President Joko Widodo St. 63) on March 4 at 02:00 a.m., passenger gathering at 01:30 a.m.
Dubai — from the premises of the Armenian Consulate General (GoldCrest Executive Tower, JLT, Cluster C) on March 4 at 02:00 a.m., passenger gathering at 01:30 a.m.
The embassy urged only those citizens who already have confirmed tickets for the March 4 Muscat-Yerevan flight to register.
It also asked passengers to take into account that travel time from Abu Dhabi and Dubai to Muscat Airport is approximately 12 to 13 hours.