3 Մարտ 2026 - 12:16 AMT
Հայաստանը դառնում է բաց, ներդրողների համար գրավիչ ուղղություն, ասել է ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն ԱՄՆ-ում հրատարակվող հեղինակավոր միջազգային պարբերականի՝ Los Angeles Times-ի հետ հարցազրույցում:
Նա անդրադարձել է Հայաստանի ենթակառուցվածքների զարգացման հեռանկարներին, խոսել «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնության և Հյուսիս-Հարավ ծրագրի մասին։ Այդ մասին նախարարը գրել է ֆեյսբուքյան էջում:
«Խոսել եմ նաև էներգետիկ ոլորտից, նկատել, որ Հայաստանը արագորեն առաջ է մղում վերականգնվող էներգիայի իր օրակարգը։
Հայաստանը դառնում է բաց, ներդրողների համար գրավիչ ուղղություն։
Ռազմավարական ենթակառուցվածքները, վերականգնվող էներգիան և խելացի տեխնոլոգիաները վերաձևավորում են հայաստանյան նոր իրականությունը»,- գրել է նախարարը։

3 Март 2026 - 14:52 AMT
Армения становится открытым и привлекательным направлением для инвесторов, заявил министр территориального управления и инфраструктур Давид Худадян в интервью авторитетному международному изданию Los Angeles Times, выходящему в США.
Он затронул перспективы развития инфраструктуры Армении, рассказал об инициативе «Перекресток мира» и проекте транспортного коридора Север–Юг. Об этом министр сообщил на своей странице в Facebook.
«Я также говорил об энергетическом секторе, отметив, что Армения стремительно продвигает повестку возобновляемой энергетики.
Армения становится открытым и привлекательным направлением для инвесторов.
Стратегическая инфраструктура, возобновляемая энергетика и умные технологии формируют новую реальность Армении», — написал министр.