3 Մարտ 2026 - 12:16 AMT
Հայաստանը դառնում է բաց, ներդրողների համար գրավիչ ուղղություն, ասել է ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն ԱՄՆ-ում հրատարակվող հեղինակավոր միջազգային պարբերականի՝ Los Angeles Times-ի հետ հարցազրույցում:
Նա անդրադարձել է Հայաստանի ենթակառուցվածքների զարգացման հեռանկարներին, խոսել «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնության և Հյուսիս-Հարավ ծրագրի մասին։ Այդ մասին նախարարը գրել է ֆեյսբուքյան էջում:
«Խոսել եմ նաև էներգետիկ ոլորտից, նկատել, որ Հայաստանը արագորեն առաջ է մղում վերականգնվող էներգիայի իր օրակարգը։
Հայաստանը դառնում է բաց, ներդրողների համար գրավիչ ուղղություն։
Ռազմավարական ենթակառուցվածքները, վերականգնվող էներգիան և խելացի տեխնոլոգիաները վերաձևավորում են հայաստանյան նոր իրականությունը»,- գրել է նախարարը։

Armenia is becoming an open and attractive destination for investors, Minister of Territorial Administration and Infrastructure Davit Khudatyan said in an interview with the Los Angeles Times, a reputable U.S.-based international publication.
He addressed prospects for the development of Armenia’s infrastructure and spoke about the Crossroads of Peace initiative and the North-South transport corridor project. The minister shared details of the interview on his Facebook page.
“I also spoke about the energy sector, noting that Armenia is rapidly advancing its renewable energy agenda.
Armenia is becoming an open and attractive destination for investors.
Strategic infrastructure, renewable energy and smart technologies are reshaping Armenia’s new reality,” the minister wrote.