Մարտի 6-ին, ժամը 21։30-ին նախատեսված Մասկատ-Երևան չվերթի տոմս ունեցող քաղաքացիների համար կազմակերպվել է անվճար տեղափոխություն Աբու Դաբիից և Դուբայից, հայտնում է Արաբական Միացյալ Էմիրություններում ՀՀ դեսպանությունը։
«Մասկատ-Երևան թռիչքի տոմսերը կարելի է ձեռք բերել՝ զանգահարելով հետևյալ հեռախոսահամարներին՝ +37433309013 կամ +37494366540։
Տեղափոխման ցանկացություն ունեցող քաղաքացիներին խնդրում ենք անհատապես գրանցվել հետևյալ հղումով՝ մինչև կեսգիշեր (00:10)։
Ավտոբուսների շարժման վայրի տվյալները՝
Աբու Դաբի- ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանության տարածքից (President Joko Widodo str. 63)՝ մարտի 6-ին ժամը 06:00-ին՝ ուղևորների հավաքի ժամը 05:30-ին։
Դուբայ՝ ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության տարածքից (GoldCrest Executive Tower, JLT, Cluster C) մարտի 6-ին ժամը 06:00-ին՝ ուղևորների հավաքը ժամը 05:30-ին։
Խնդրում ենք բացառապես գրանցվել այն քաղաքացիներին, ովքեր արդեն ունեն մարտի 6-ին կայանալիք Մասկատ-Երևան թռիչքի հաստատված տոմս»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ պետք է հաշվի առնել, որ Աբու Դաբիից և Դուբայից մինչև Մասկատի օդանավակայան ճանապարհի տևողությունը կազմում է մոտավորապես 10-12 ժամ:

6 March 2026 - 07:31 AMT
Passengers holding tickets for the Muscat–Yerevan flight scheduled for March 6 at 21:30 will be provided with free transportation from Abu Dhabi and Dubai, the Armenian Embassy in the United Arab Emirates reported.
Tickets for the Muscat–Yerevan flight can be purchased by calling the following phone numbers: +37433309013 or +37494366540.
Citizens wishing to use the transfer are asked to register individually via the provided link by midnight (00:10).
Bus departure points:
• Abu Dhabi — from the territory of the Embassy of Armenia in the UAE (President Joko Widodo str. 63) on March 6 at 06:00, with passenger gathering at 05:30.
• Dubai — from the territory of the Consulate General of Armenia (GoldCrest Executive Tower, JLT, Cluster C) on March 6 at 06:00, with passenger gathering at 05:30.
Only citizens who already have confirmed tickets for the Muscat–Yerevan flight scheduled for March 6 are asked to register.
It is noted that the travel time from Abu Dhabi and Dubai to Muscat Airport is approximately 10–12 hours.
Earlier, on February 28, Israel and the U.S. carried out airstrikes against Iran. Iran’s Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei was killed in the strikes. Iran subsequently launched retaliatory attacks toward Israel and Gulf countries hosting U.S. military bases.