Մարտի 6-ին, ժամը 21։30-ին նախատեսված Մասկատ-Երևան չվերթի տոմս ունեցող քաղաքացիների համար կազմակերպվել է անվճար տեղափոխություն Աբու Դաբիից և Դուբայից, հայտնում է Արաբական Միացյալ Էմիրություններում ՀՀ դեսպանությունը։
«Մասկատ-Երևան թռիչքի տոմսերը կարելի է ձեռք բերել՝ զանգահարելով հետևյալ հեռախոսահամարներին՝ +37433309013 կամ +37494366540։
Տեղափոխման ցանկացություն ունեցող քաղաքացիներին խնդրում ենք անհատապես գրանցվել հետևյալ հղումով՝ մինչև կեսգիշեր (00:10)։
Ավտոբուսների շարժման վայրի տվյալները՝
Աբու Դաբի- ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանության տարածքից (President Joko Widodo str. 63)՝ մարտի 6-ին ժամը 06:00-ին՝ ուղևորների հավաքի ժամը 05:30-ին։
Դուբայ՝ ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության տարածքից (GoldCrest Executive Tower, JLT, Cluster C) մարտի 6-ին ժամը 06:00-ին՝ ուղևորների հավաքը ժամը 05:30-ին։
Խնդրում ենք բացառապես գրանցվել այն քաղաքացիներին, ովքեր արդեն ունեն մարտի 6-ին կայանալիք Մասկատ-Երևան թռիչքի հաստատված տոմս»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ պետք է հաշվի առնել, որ Աբու Դաբիից և Դուբայից մինչև Մասկատի օդանավակայան ճանապարհի տևողությունը կազմում է մոտավորապես 10-12 ժամ:

6 Март 2026 - 07:32 AMT
Для граждан, имеющих билеты на рейс Маскат–Ереван, запланированный на 6 марта в 21:30, организована бесплатная перевозка из Абу-Даби и Дубая, сообщает посольство Армении в Объединенных Арабских Эмиратах.
Билеты на рейс Маскат–Ереван можно приобрести, позвонив по следующим телефонным номерам: +37433309013 или +37494366540.
Граждан, желающих воспользоваться трансфером, просят зарегистрироваться индивидуально по указанной ссылке до полуночи (00:10).
Места отправления автобусов:
• Абу-Даби — с территории посольства Армении в ОАЭ (President Joko Widodo str. 63) 6 марта в 06:00, сбор пассажиров в 05:30.
• Дубай — с территории Генерального консульства Армении (GoldCrest Executive Tower, JLT, Cluster C) 6 марта в 06:00, сбор пассажиров в 05:30.
Зарегистрироваться просят только тех граждан, которые уже имеют подтвержденные билеты на рейс Маскат–Ереван, запланированный на 6 марта.
Отмечается, что время в пути из Абу-Даби и Дубая до аэропорта Маската составляет примерно 10–12 часов.
Ранее, 28 февраля, Израиль и США нанесли авиаудары по Ирану. В результате ударов был убит верховный духовный лидер Ирана аятолла Али Хаменеи. После этого Иран нанес ответные удары по Израилю, а также по странам Персидского залива, где размещены военные базы США.