Վանաձորում մոտ մեկ տարվա դադարից հետո մարտի 9-ին անցկացվել է ավագանու նիստ՝ 17 անդամի մասնակցությամբ։ Այդ մասին հայտնել է Լոռու մարզպետ Արեն Մկրտչյանը։
«Մարզկենտրոնի կառավարման ճգնաժամը լուծված է։ 5 ամիս շարունակ տասնյակ հանդիպումներ, ժամեր տևած քննարկումներ եմ ունեցել ավագանու նիստի կայացման նպատակով` հավատալով, որ հանուն Վանաձորի զարգացման ավագանու նիստը կայանալու է:
Նիստի ընթացքում հաստատվել է մոտ 32 մլն դոլար արժողությամբ ծրագրային փաթեթ, որն աննախադեպ ծավալ է մարզկենտրոնի պատմության ընթացքում»,-ասվում է գրառման մեջ:

10 Март 2026 - 11:06 AMT
После почти годичного перерыва 9 марта состоялось заседание совета старейшин Ванадзора, в котором приняли участие 17 членов, сообщил губернатор Лорийской области Арен Мкртчян.
«Кризис управления областным центром преодолен. В течение пяти месяцев я провел десятки встреч и многочасовые обсуждения, чтобы заседание совета состоялось, веря, что ради развития Ванадзора оно обязательно пройдет», — отметил Мкртчян.
В ходе заседания был утвержден пакет программ стоимостью около 32 миллионов долларов, который, по его словам, является беспрецедентным по объему в истории областного центра.