Զբոսաշրջության կոմիտեն հայկական զբոսաշրջային ընկերությունների հետ միասին ներկայացրել է Հայաստանի զբոսաշրջային ներուժը և առաջարկվող զբոսաշրջային փաթեթները MITT 2026 միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսում։
Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Լուսինե Գևորգյանը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել միջազգային գործընկերների և տեղի ոլորտային ներկայացուցիչների հետ, այդ թվում՝ ՌԴ տնտեսական զարգացման նախարարության բազմակողմ տնտեսական համագործակցության և հատուկ նախագծերի վարչության պետ Նիկիտա Կոնդրատևի, վարչության պետի տեղակալ Իգոր Մաքսիմովի, ինչպես նաև Մոսկվայի զբոսաշրջության կոմիտեի ղեկավար Եվգենի Կոզլովի հետ, հայտնում է Զբոսաշրջության կոմիտեն։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են զբոսաշրջության ոլորտում համագործակցության զարգացման հնարավորությունները, ոլորտում առկա վերջին զարգացումները, ինչպես նաև կարևորվել է երկու երկրների պետական և մասնավոր հատվածների միջև կապերի ընդլայնումը։
«Ամփոփելով MITT 2026 միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսը, նշվել է, որ այն դարձել է ևս մեկ կարևոր հարթակ՝ Հայաստանը միջազգային մակարդակում որպես զբոսաշրջային ուղղություն ներկայացնելու համար»,- ասվել է հաղորդագրությունում։

Комитет по туризму Армении совместно с армянскими туристическими компаниями представил туристический потенциал страны и предлагаемые турпакеты на международной туристической выставке MITT 2026.
Председатель Комитета по туризму Лусине Геворгян провела ряд встреч с международными партнерами и представителями отрасли.
В частности, состоялись встречи с начальником управления многостороннего экономического сотрудничества и специальных проектов Министерства экономического развития России Никитой Кондратьевым, заместителем начальника управления Игорем Максимовым, а также руководителем Комитета по туризму Москвы Евгением Козловым, сообщили в Комитете по туризму.
В ходе встреч были обсуждены возможности развития сотрудничества в сфере туризма, последние тенденции в отрасли, а также подчеркнута важность расширения связей между государственным и частным секторами двух стран.
«Подводя итоги международной туристической выставки MITT 2026, было отмечено, что она стала еще одной важной площадкой для представления Армении на международном уровне как туристического направления», — говорится в сообщении.