Զբոսաշրջության կոմիտեն հայկական զբոսաշրջային ընկերությունների հետ միասին ներկայացրել է Հայաստանի զբոսաշրջային ներուժը և առաջարկվող զբոսաշրջային փաթեթները MITT 2026 միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսում։
Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Լուսինե Գևորգյանը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել միջազգային գործընկերների և տեղի ոլորտային ներկայացուցիչների հետ, այդ թվում՝ ՌԴ տնտեսական զարգացման նախարարության բազմակողմ տնտեսական համագործակցության և հատուկ նախագծերի վարչության պետ Նիկիտա Կոնդրատևի, վարչության պետի տեղակալ Իգոր Մաքսիմովի, ինչպես նաև Մոսկվայի զբոսաշրջության կոմիտեի ղեկավար Եվգենի Կոզլովի հետ, հայտնում է Զբոսաշրջության կոմիտեն։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են զբոսաշրջության ոլորտում համագործակցության զարգացման հնարավորությունները, ոլորտում առկա վերջին զարգացումները, ինչպես նաև կարևորվել է երկու երկրների պետական և մասնավոր հատվածների միջև կապերի ընդլայնումը։
«Ամփոփելով MITT 2026 միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսը, նշվել է, որ այն դարձել է ևս մեկ կարևոր հարթակ՝ Հայաստանը միջազգային մակարդակում որպես զբոսաշրջային ուղղություն ներկայացնելու համար»,- ասվել է հաղորդագրությունում։

16 March 2026 - 11:03 AMT
Armenia’s Tourism Committee, together with Armenian travel companies, presented the country’s tourism potential and available travel packages at the MITT 2026 international tourism exhibition.
During the event, Tourism Committee Chair Lusine Gevorgyan held several meetings with international partners and industry representatives.
Among them were Nikita Kondratyev, head of the Department for Multilateral Economic Cooperation and Special Projects at Russia’s Ministry of Economic Development, the department’s deputy head Igor Maksimov, and Yevgeny Kozlov, head of the Moscow Tourism Committee, the Tourism Committee said.
The meetings focused on opportunities to expand cooperation in the tourism sector, recent developments in the industry, and the importance of strengthening ties between the public and private sectors of the two countries.
Summing up the results of the MITT 2026 international tourism exhibition, the committee said the event had become another important platform for presenting Armenia internationally as a tourism destination.