16 Մարտ 2026 - 11:11 AMT
Արմավիրում մեկնարկել են ոռոգման շրջանի գարնան նախապատրաստական աշխատանքները։ Ջրային կոմիտեի նախագահի տեղակալ Տիգրան Քանքանյանը, «Մելիորացիա» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Սասուն Միրոյանը և ոլորտի պատասխանատուները Արմավիրի ՋՕԸ-ի տնօրեն Վահագն Արշակյանի հետ այցելել են Տանձուտ, Արգավանդ, Սարդարապատ, Նոր Արմավիր և Ջանֆիդա:։
Տեղերում իրականացվում են ջրատարների, հողային հունով ներտնտեսային ջրանցքների և առուների մաքրման աշխատանքներ։
Արմավիրի ՋՕԸ-ի ղեկավարությունը վստահեցրել է, որ ոռոգման շրջանին ընդառաջ բոլոր նախապատրաստական աշխատանքները իրականացվել են պատշաճ կերպով, որպեսզի գյուղատնտեսական տնտեսությունները ապահովվեն անխափան ջրամատակարարմամբ։
«Մելիորացիա» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրենը ևս հայտնել է պատրաստակամություն՝ անհրաժեշտության դեպքում տրամադրել լրացուցիչ տեխնիկական և մասնագիտական աջակցություն։

В Армавирской области начались подготовительные работы к весеннему оросительному сезону.
Заместитель председателя Водного комитета Тигран Канкянян, генеральный директор ЗАО «Мелиорация» Сасун Мироян и другие представители отрасли вместе с директором Армавирского водопользовательского объединения Ваaгном Аршакяном посетили населенные пункты Тандзут, Аргаванд, Сардарапат, Нор Армавир и Джанфида.
На местах проводятся работы по очистке водопроводных линий, внутрихозяйственных каналов с земляным руслом и арыков.
Руководство Армавирского водопользовательского объединения заверило, что все подготовительные работы к началу оросительного сезона выполнены должным образом, чтобы обеспечить сельскохозяйственные хозяйства бесперебойным водоснабжением.
Генеральный директор ЗАО «Мелиорация» также выразил готовность при необходимости предоставить дополнительную техническую и профессиональную поддержку.