Խաղողի մթերման գործընթացը 2026 թվականին կկազմակերպվի անխափան՝ ինչպես նախորդ տարիներին։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
«Այս լուսանկարում «Պռոշյանի կոնյակի գործարանի» կողմից ձեռք բերված 22 հատ 165 տ տարողությամբ նոր պահամաններից մեկն է, որը ձեռք է բերվել Կառավարության արտադրողականության խթանման ծրագրի միջոցով։
Ընկերությունն այս ծրագրի միջոցով ձեռք է բերել նաև բարձր արտադրողականությամբ մամլիչ, ջարդիչ և ընդունման նոր բունկեր, ինչպես նաև վերազինում է կաթսայատունը։
Սարքավորումների ընդհանուր արժեքը մոտ 1.3 մլն դոլար է, իսկ վարկի/լիզինգի տոկոսադրույքները կվճարի կառավարությունը»,- տեղեկացրել է նախարարը։

Власти Армении заявляют, что в 2026 году прием винограда будет организован без перебоев, как и в два предыдущих года, благодаря предварительной совместной работе с переработчиками.
Процесс приема винограда в 2026 году будет организован бесперебойно, как и в предыдущие годы. Об этом на своей странице в Facebook сообщил министр экономики Армении Геворг Папоян.
«На этой фотографии — один из 22 новых резервуаров вместимостью 165 тонн каждый, приобретенных «Прошянским коньячным заводом». Он был закуплен в рамках правительственной программы стимулирования производительности.
В рамках этой программы компания также приобрела высокопроизводительные пресс, дробилку и новый приемный бункер, а также модернизирует котельную.
Общая стоимость оборудования составляет около 1,3 млн долларов, а процентные ставки по кредиту/лизингу оплатит правительство», — сообщил министр.