Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը և Արժույթի միջազգային հիմնադրամի գործադիր տնօրենի տեղակալ Մարնիքս ֆոն Ռեյը Երևանում կայացած հանդիպմանը կարևորել են ԱՄՀ-ի հետ նոր պահուստային ծրագրի հաստատումը և դրա լիարժեք իրականացումը։
Հանդիպման սկզբում նա շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՀ-ին երկար տարիների ընթացքում ձևավորված կառուցողական համագործակցության համար՝ ընդգծելով, որ այդ համագործակցությունը առնչվում է երկրում իրականացվող գրեթե բոլոր առանցքային բարեփոխումներին։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային զարգացումներին և «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնությանը։
Զրուցակիցները քննարկել են նաև էներգետիկայի ոլորտում կառավարության առաջնահերթությունները՝ փոխանակելով տեսակետներ այդ ուղղությամբ։

20 March 2026 - 13:55 AMT
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan and Deputy Managing Director of the International Monetary Fund Marijn van Rij, during a meeting in Yerevan, emphasized the importance of approving a new reserve program with the IMF and ensuring its full implementation.
At the beginning of the meeting, Grigoryan expressed gratitude to the IMF for long-standing constructive cooperation, noting that it is linked to nearly all key reforms carried out in the country.
The discussion also touched upon regional developments and the Crossroads of Peace initiative.
The interlocutors also addressed government priorities in the energy sector, exchanging views on developments in that area.