Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը և Արժույթի միջազգային հիմնադրամի գործադիր տնօրենի տեղակալ Մարնիքս ֆոն Ռեյը Երևանում կայացած հանդիպմանը կարևորել են ԱՄՀ-ի հետ նոր պահուստային ծրագրի հաստատումը և դրա լիարժեք իրականացումը։
Հանդիպման սկզբում նա շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՀ-ին երկար տարիների ընթացքում ձևավորված կառուցողական համագործակցության համար՝ ընդգծելով, որ այդ համագործակցությունը առնչվում է երկրում իրականացվող գրեթե բոլոր առանցքային բարեփոխումներին։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային զարգացումներին և «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնությանը։
Զրուցակիցները քննարկել են նաև էներգետիկայի ոլորտում կառավարության առաջնահերթությունները՝ փոխանակելով տեսակետներ այդ ուղղությամբ։

20 Март 2026 - 13:56 AMT
Вице-премьер Армении Мгер Григорян и заместитель директора-распорядителя Международного валютного фонда Марникс фон Рей на встрече в Ереване подчеркнули важность утверждения новой резервной программы с МВФ и ее полноценной реализации.
В начале встречи Григорян поблагодарил МВФ за многолетнее конструктивное сотрудничество, отметив, что оно охватывает практически все ключевые реформы, реализуемые в стране.
В ходе встречи также были затронуты региональные развития и инициатива «Перекресток мира».
Собеседники обсудили приоритеты правительства в энергетической сфере, обменявшись мнениями по данному направлению.