26 Մարտ 2026 - 09:30 AMT
Ամերիկյան տավարի մսի առաջին առևտրային խմբաքանակը Հայաստանում է, հայտնում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը։
Կազմակերպվել է խոհարարական միջոցառում՝ նվիրված ամերիկյան տավարի մսի առաջին ներմուծմանը:
«Այդ առիթով ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Դեյվիդ Ալենը շեֆ-խոհարարների, հյուրընկալության ու ռեստորանային ոլորտի մասնագետների հետ ներկա գտնվեց մսի կտրատման և գրիլի վրա մսային ուտեստների պատրաստման ցուցադրությանը, որտեղ բացահայտվեցին ամերիկյան տավարի մսի բարձր որակական ու բազմազան համային հատկանիշները։
Շնորհակալություն ենք հայտնում Միս արտահանողների ամերիկյան ֆեդերացիային և ԱՄՆ գյուղդեպատամենտին համի այս գեղեցիկ տոնը կազմակերպելու համար»,-ասվում է դեսպանության գրառման մեջ:

The first commercial shipment of American beef has arrived in Armenia, the U.S. Embassy in Armenia said.
A culinary event was organized to mark the debut import of U.S. beef into the country.
According to the embassy, U.S. Chargé d’Affaires David Allen attended a meat-cutting and grilling demonstration together with chefs and professionals from the hospitality and restaurant sectors. The event showcased the high quality and diverse flavor characteristics of American beef.
“We thank the U.S. Meat Export Federation and the U.S. Department of Agriculture for organizing this wonderful celebration of taste,” the embassy said in a statement.