17 Ապրիլ 2026 - 07:18 AMT
Հայաստանը Կիպրոսում ճանաչվել է 2026 թվականի զբոսաշրջային ուղղություն, հայտնում է Կիպրոսում Հայաստանի դեսպանատունը:
Մրցանակաբաշխության արարողությանը մասնակցել են պետական պաշտոնյաներ, դիվանագիտական ներկայացուցչությունների անդամներ, զբոսաշրջային գործակալությունների և ոլորտային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև լրագրողներ, բլոգերներ և ինֆլուենսերներ, հայտնում է Արմենպրեսը:
Տեսանյութերի և տեղեկատվական նյութերի միջոցով հյուրերին ներկայացվել է Հայաստանի հարուստ մշակութային ժառանգությունը, պատմամշակութային հուշարձանները, զբոսաշրջային հնարավորությունները և ազգային խոհանոցը։
Միջոցառման ընթացքում կազմակերպվել է հայկական գինիների և այլ խմիչքների համտես, որի շնորհիվ ներկաները հնարավորություն են ունեցել ծանոթանալու դրանց առանձնահատուկ համերին։
Կիպրոսում Հայաստանի դեսպան Իննա Թորգոմյանը կարևորել է այս մրցանակի շնորհումը և շնորհակալություն հայտնել բարձր գնահատականի համար։ Նրա խոսքով՝ այն կարևոր հարթակ է Հայաստանի զբոսաշրջային գրավչությունն ու մրցունակությունը ներկայացնելու տեսանկյունից։

17 April 2026 - 08:05 AMT
Armenia has been named a tourism destination for 2026 in Cyprus, the Armenian Embassy in Cyprus reported.
The award ceremony was attended by government officials, members of diplomatic missions, representatives of travel agencies and industry organizations, as well as journalists, bloggers, and influencers, Armenpress reported.
Through videos and informational materials, guests were introduced to Armenia’s rich cultural heritage, historical monuments, tourism opportunities, and national cuisine.
During the event, a tasting of Armenian wines and other beverages was organized, allowing attendees to experience their distinctive flavors.
Armenia’s Ambassador to Cyprus, Inna Torgomyan, highlighted the importance of the award and expressed gratitude for the high recognition. According to her, it provides an important platform to present Armenia’s tourism appeal and competitiveness.
The cultural segment of the event was complemented by a musical performance from renowned Cypriot-Armenian singer Hovik.