Քաղաքապետարանի Ֆինանսական վարչության պետ Քրիստինե Ավետիսյանը հայտնել է, որ որոշմամբ նախատեսվում է Արաբկիր վարչական շրջանի Աթենքի փողոցին հարող Հրազդանի կիրճի սկզբնամասից 5.5 կմ հատվածում բազմաֆունկցիոնալ հանգստի գոտու կառուցման համար հատկացնել 172.6 մլն դրամ։
Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հավելել է, որ հանգստի գոտու ստեղծման նախագիծն իրականացվել է Ասիական զարգացման բանկի ներգրավմամբ, հայտնում է Panorama.am-ը:
«Դուք անընդհատ հրատապով եք ծրագրերն անում «ԼիլիանԱրմ» ընկերությանը 2.5 մլն դոլար տվեցիք նախորդ տարի։ Ամեն տարի նոր տարվա կազմակերպումները հրատապով եք անում, առանց մրցույթի։ Պարոն Ավինյան, սա ձեր մոտ համակարգային բնույթ է կրում, գիտեք նախկինում էլ ԱՆԻՖ-ի գործը, ձեր քովիդը։ Կոռուպցիայի կասկածանքները չեն վերանում, առաջիկայում ընտրություններ են, պատրա՞ստ եք քրեական պատասխանատվություն կրել, եթե ընտրություններում չպարտվեք։ Ի՞նչ հաշվարկներ եք արել, եթե շարունակում եք նման կասկածելի գործեր անել»,-հարցրե։ է «Ազգային առաջընթաց» խմբակցության անդամ Պեդրո Զարոկյանը։
Ավինյանը պատասխանել է, որ նման պնդումները հիմնազուրկ են՝ դրանք բնորոշելով որպես դատարկ տեսություններ։
Զարոկյանը, իր հերթին, տարակուսել է՝ նշելով, թե անհասկանալի է, ինչու է ԱՆԻՖ-ի թեման ներկայացվում որպես դատարկ տեսություն։
Ծրագրով նախատեսվել է ստեղծել հանգստի գոտի՝ սպորտային միջոցառումների հարթակներով, սրճարանի հատվածով և կինոդիտման վայրով, ինչպես նաև բարելավել տրանսպորտային և հետիոտնային ենթակառուցվածքները։

Начальник финансового управления мэрии Еревана Кристине Аветисян сообщила, что на строительство многофункциональной зоны отдыха на участке протяженностью 5,5 км в ущелье Раздан, прилегающем к улице Афин в административном районе Арабкир, будет выделено 172,6 млн драмов.
Мэр Тигран Авинян добавил, что проект был разработан при участии Азиатского банка развития, сообщает «Panorama.am».
«Вы постоянно реализуете проекты в срочном порядке. В прошлом году вы выделили 2,5 млн долларов компании «LilianArm». Каждый год новогодние мероприятия проводятся в срочном порядке, без конкурса. Господин Авинян, это носит системный характер, вы знаете дело ANIF, ваши ковидные истории. Подозрения в коррупции не исчезают. Впереди выборы — готовы ли вы понести уголовную ответственность, если не проиграете на выборах? Какие расчеты вы сделали, если продолжаете такие сомнительные действия?» — заявил член фракции «Национальный прогресс» Педро Зарокян.
Авинян ответил, что подобные утверждения не имеют оснований, назвав их «пустыми теориями».
В свою очередь Зарокян выразил недоумение, отметив, что непонятно, почему тема ANIF представляется как «пустая теория».
Проект предусматривает создание зоны отдыха со спортивными площадками, кафе и местом для кинопросмотров, а также улучшение транспортной и пешеходной инфраструктуры.