21 Ապրիլ 2026 - 10:15 AMT
Ապրիլի 21-ին Ադրբեջանից Հայաստան է ուղարկվի նավթամթերքի հերթական խմբաքանակը՝ 16 վագոն (974 տոննա) դիզելային վառելիք, հայտնում է APA-ն:
Նշվում է, որ ապրիլի 21-ի դրությամբ Ադրբեջանից ՀՀ է ուղարկվել 7610 տոննա դիզելային վառելիք, 979 տոննա ԱԻ-92 տեսակի բենզին և 2955 տոննա ԱԻ-95 տեսակի բենզին:
Ավելի վաղ ՀՀ ՊԵԿ-ից հայտնել էին, որ Ադրբեջանից Հայաստան՝ Վրաստանի տարածքով, երկաթուղու միջոցով 2025 թվականի դեկտեմբեր ամսից մինչև 2026 թվականի ապրիլի 15-ը ներմուծվել և ձևակերպվել է 9 հազար 337 տոննա ադրբեջանական ծագման վառելիք ընդհանուր 7.2 մլն ԱՄՆ դոլար մաքսային արժեքով, որից՝ 5 հազար 398 տոննան դիզելային վառելիք 4.3 մլն ԱՄՆ դոլար մաքսային արժեքով, 3 հազար 939 տոննան բենզին` 2.9 մլն ԱՄՆ դոլար մաքսային արժեքով:

21 апреля из Азербайджана в Армению была отправлена очередная партия нефтепродуктов — 16 железнодорожных цистерн с 974 тоннами дизельного топлива, сообщает «APA».
По состоянию на 21 апреля из Азербайджана в Армению поставлено 7610 тонн дизельного топлива, 979 тонн бензина марки АИ-92 и 2955 тонн бензина марки АИ-95.
Ранее Комитет государственных доходов Армении сообщил, что с декабря 2025 года по 15 апреля 2026 года в Армению через территорию Грузии железнодорожным транспортом было импортировано 9337 тонн топлива азербайджанского происхождения общей таможенной стоимостью 7,2 млн долларов США. Из них 5398 тонн составило дизельное топливо на сумму 4,3 млн долларов, а 3939 тонн — бензин на сумму 2,9 млн долларов.