21 Ապրիլ 2026 - 10:15 AMT
Ապրիլի 21-ին Ադրբեջանից Հայաստան է ուղարկվի նավթամթերքի հերթական խմբաքանակը՝ 16 վագոն (974 տոննա) դիզելային վառելիք, հայտնում է APA-ն:
Նշվում է, որ ապրիլի 21-ի դրությամբ Ադրբեջանից ՀՀ է ուղարկվել 7610 տոննա դիզելային վառելիք, 979 տոննա ԱԻ-92 տեսակի բենզին և 2955 տոննա ԱԻ-95 տեսակի բենզին:
Ավելի վաղ ՀՀ ՊԵԿ-ից հայտնել էին, որ Ադրբեջանից Հայաստան՝ Վրաստանի տարածքով, երկաթուղու միջոցով 2025 թվականի դեկտեմբեր ամսից մինչև 2026 թվականի ապրիլի 15-ը ներմուծվել և ձևակերպվել է 9 հազար 337 տոննա ադրբեջանական ծագման վառելիք ընդհանուր 7.2 մլն ԱՄՆ դոլար մաքսային արժեքով, որից՝ 5 հազար 398 տոննան դիզելային վառելիք 4.3 մլն ԱՄՆ դոլար մաքսային արժեքով, 3 հազար 939 տոննան բենզին` 2.9 մլն ԱՄՆ դոլար մաքսային արժեքով:

On April 21, another batch of petroleum products was sent from Azerbaijan to Armenia — 16 rail tank cars carrying 974 tons of diesel fuel, APA reports.
As of April 21, a total of 7,610 tons of diesel fuel, 979 tons of AI-92 gasoline, and 2,955 tons of AI-95 gasoline have been delivered from Azerbaijan to Armenia.
Earlier, Armenia’s State Revenue Committee reported that from December 2025 to April 15, 2026, 9,337 tons of Azerbaijani-origin fuel were imported into Armenia via Georgia by rail, with a total customs value of $7.2 million. This included 5,398 tons of diesel fuel worth $4.3 million and 3,939 tons of gasoline worth $2.9 million.