29 Ապրիլ 2026 - 06:44 AMT
2026 թվականի հունվար-մարտ ամիսներին Հայաստան է այցելել 453,138 զբոսաշրջիկ, ինչը՝ 18.2%-ով ավելին է, քան անցած տարվա նույն ժամանակահատվածում, և 24.3%-ով ավելին, քան 2019 թվականի նույն ժամանակահատվածում, հայտնում է Զբոսաշրջության կոմիտեն:
Նշվում է, որ զբոսաշրջիկներն ավելի հաճախ են ընտրում Հայաստանը՝ իր հարուստ պատմության, գեղեցիկ բնության, համեղ խոհանոցի և անկեղծ հյուրընկալության համար։
«2026 թվականը խոստանում է դառնալ զբոսաշրջության համար ամենաակտիվ տարիներից մեկը, և Հայաստանը պատրաստ է հյուրընկալել էլ ավելի մեծ թվով հյուրերի»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Armenia received 453,138 tourists in January-March 2026, marking growth compared with both 2025 and 2019.
In January-March 2026, 453,138 tourists visited Armenia, 18.2% more than in the same period last year and 24.3% more than in the same period of 2019, the Tourism Committee reported.
Tourists are increasingly choosing Armenia for its rich history, beautiful nature, delicious cuisine and sincere hospitality, the statement said.
“2026 promises to become one of the most active years for tourism, and Armenia is ready to welcome even more guests,” the statement said.