29 Ապրիլ 2026 - 06:44 AMT
2026 թվականի հունվար-մարտ ամիսներին Հայաստան է այցելել 453,138 զբոսաշրջիկ, ինչը՝ 18.2%-ով ավելին է, քան անցած տարվա նույն ժամանակահատվածում, և 24.3%-ով ավելին, քան 2019 թվականի նույն ժամանակահատվածում, հայտնում է Զբոսաշրջության կոմիտեն:
Նշվում է, որ զբոսաշրջիկներն ավելի հաճախ են ընտրում Հայաստանը՝ իր հարուստ պատմության, գեղեցիկ բնության, համեղ խոհանոցի և անկեղծ հյուրընկալության համար։
«2026 թվականը խոստանում է դառնալ զբոսաշրջության համար ամենաակտիվ տարիներից մեկը, և Հայաստանը պատրաստ է հյուրընկալել էլ ավելի մեծ թվով հյուրերի»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:

29 Апрель 2026 - 07:10 AMT
В январе-марте 2026 года Армению посетили 453 138 туристов, что превысило показатели как 2025-го, так и 2019 года.
В январе-марте 2026 года Армению посетили 453 138 туристов, что на 18,2% больше, чем за тот же период прошлого года, и на 24,3% больше, чем за аналогичный период 2019 года, сообщает Комитет по туризму.
Отмечается, что туристы все чаще выбирают Армению за ее богатую историю, красивую природу, вкусную кухню и искреннее гостеприимство.
«2026 год обещает стать одним из самых активных для туризма, и Армения готова принять еще больше гостей», — говорится в сообщении.