Իսակով-Արշակունյաց պողոտաները միացնող ճանապարհահատվածի շինարարության մեկնարկը կտրվելու է առաջիկա օրերին։ Երևանի քաղաքապետարանում անցկացված գործակարգավարական նիստի ընթացքում Տիգրան Ավինյանին զեկուցվել է, որ շինարարական աշխատանքների ավարտը նախատեսվում է 18 ամիս անց։
Քաղաքապետը նշել է, որ Արշակունյաց-Իսակով ճանապարհների միացումը Երևան քաղաքի ճանապարհային ցանցի բեռնաթափման առումով կարևորագույն նշանակություն ունի։
«Մեկ ու կես տարի հետո մենք ունենալու ենք Իսակովն Արշակունյացին միացնող ևս մեկ կամուրջ, որն անցնելու է Նորագյուղ թաղամասի հարակից հատվածով, որտեղ ենթադրվում է ևս մեկ խոշոր ներդրումային ծրագիր իրականացնել»,-ասել է քաղաքապետը։
Ավինյանի խոսքով՝ Նորագավիթի էստակադայի կառուցման նախագծի մրցութային փուլերն արդեն ավարտվել են, իսկ Շերամի փողոցի հատվածում ՀՀ կառավարության որոշմամբ մայիսի վերջին մեկնարկելու է շինարարությունը։
Քաղաքապետը նաև անդրադարձել է Գյուրջյան փողոցի շինարարությանը՝ նշելով, որ այն էապես թեթևացնելու է երթևեկությունը հատկապես պիկ ժամերին։

Строительство участка дороги, соединяющего проспекты Исакова и Аршакуняц, начнется в ближайшие дни. Об этом было доложено мэру Еревана Тиграну Авиняну на рабочем совещании в мэрии.
Завершение проекта запланировано через 18 месяцев.
По словам Авиняна, соединение этих магистралей имеет ключевое значение для разгрузки улично-дорожной сети столицы.
«Через полтора года у нас будет еще один мост, соединяющий Исакова с Аршакуняц, который пройдет в районе Норагюх, где также планируется реализация крупного инвестиционного проекта», — отметил мэр.
Он добавил, что конкурсные процедуры по проекту эстакады в Норагавите уже завершены, а строительство на участке улицы Шерами начнется в конце мая по решению правительства.
Мэр также коснулся строительства улицы Гюрджян, подчеркнув, что оно значительно снизит нагрузку на дороги, особенно в часы пик.