12 Մայիս 2026 - 07:50 AMT
Միացյալ Թագավորությունում ՌԴ դեսպանատունը հայտարարել է, որ Հայաստանի ընտրություններին ռուսական միջամտության մասին Բրիտանիայի պնդումները «անհեթեթ» են և արտացոլում են Լոնդոնի նեոգաղութատիրական քաղաքականությունը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Դեսպանությունը նշել է, որ Լոնդոնի քաղաքականությունը, որը նախկինում արդեն նպաստել է «Կիևում պետական հեղաշրջմանը, այժմ ուղղված է նաև Հայաստանի դեմ»:
«Երևանում արևմտաեվրոպական ագիտացիոն «դեսանտի» ֆոնին Հայաստանի ընտրություններին միջամտելու վերաբերյալ բրիտանական մեղադրանքներն առավել ևս անհեթեթ են թվում։ Լոնդոնի նեոգաղութատիրական քաղաքականությունը, որը նախկինում արդեն նպաստել է Կիևում պետական հեղաշրջմանը, այժմ ուղղված է նաև Հայաստանի դեմ։ Արևմուտքին ժամանակն է դադարեցնել ինքնիշխան պետությունների գործերին միջամտելը, ինչպես վերջերս արվել է Մոլդովայում և Ռումինիայում։ Գող՝ սիրտը դող», – նշել են դիվանագիտական ներկայացուցչությունում։

12 Май 2026 - 09:03 AMT
Посольство РФ в Великобритании заявило, что утверждения Британии о российском вмешательстве в выборы в Армении являются «абсурдными» и отражают неоколониальную политику Лондона, сообщает «ТАСС».
В дипмиссии отметили, что политика Лондона, которая ранее уже способствовала «государственному перевороту в Киеве», теперь направлена и против Армении.
«На фоне западноевропейского агитационного “десанта” в Ереване британские обвинения во вмешательстве в армянские выборы выглядят еще более абсурдными. Неоколониальная политика Лондона, ранее уже способствовавшая государственному перевороту в Киеве, теперь направлена и против Армении. Западу пора прекратить вмешательство во внутренние дела суверенных государств, как это недавно происходило в Молдове и Румынии. На воре и шапка горит», — заявили в дипломатическом представительстве.