ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Լիլյա Սիրականյանը և Կիպրոսի «Հաջողակ գործարար առաջնորդների ակումբի» պատվիրակությունը քննարկել են երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական համագործակցության խորացմանը, արտահանման խթանմանը և ներդրումային նոր հնարավորությունների ձևավորմանը վերաբերող հարցեր։
Քննարկվել են նաև հայ արտադրողների համար Կիպրոսում հավաստագրման և արտադրանքի տեղայնացման հնարավորությունները, որոնք կարող են նպաստել տեղական արտադրանքի միջազգային ճանաչելիության բարձրացմանը։
Զրույցի շրջանակում անդրադարձ է կատարվել մասնագիտական ծառայությունների, կայուն բրենդավորման և Եվրամիության չափանիշներին համապատասխան արտադրությունների զարգացման թեմաներին։
Կարևորվել է Կիպրոսի նշանակությունը՝ որպես հայկական ընկերությունների համար եվրոպական շուկա մուտք գործելու ռազմավարական հարթակի։ Պատվիրակության անդամները հատկապես ընդգծել են Հայաստանի դերը՝ որպես տարածաշրջանային կարևոր հանգույցի։

Армения и Кипр рассмотрели вопросы углубления торгово-экономического сотрудничества, стимулирования экспорта и формирования новых инвестиционных возможностей в ходе встречи заместителя министра экономики Армении Лилии Сираканян с делегацией «Клуба успешных бизнес-лидеров» Кипра.
Стороны также обсудили возможности сертификации армянских производителей на Кипре и локализации продукции, что может способствовать повышению международной узнаваемости местных товаров.
В ходе беседы были затронуты темы профессиональных услуг, устойчивого брендинга и развития производств, соответствующих стандартам Европейского союза.
Отмечена важность Кипра как стратегической платформы для выхода армянских компаний на европейский рынок. Члены делегации также особо подчеркнули роль Армении как важного регионального узла.