16 Մայիս 2026 - 09:07 AMT
Մայիսի 19-23-ը Հայաստանում անցկացվելու է «Կոնկուրս Մոնդիալ դե Բրյուսել» (Concours Mondial de Bruxelles) միջազգային գինու համտես-մրցույթը՝ աշխարհի խոշորագույն և հեղինակավոր միջոցառումներից մեկը, հայտնում է էկոնոմիկայի նախարարությունը։
Համտես-մրցույթի շրջանակում Հայաստան են ժամանելու գինու մոտ 400 միջազգային փորձագետներ, լրագրողներ, սոմելիեներ, գնորդներ և այլ մասնագետներ։
Համտեսվելու է 65 երկրից ներկայացված մոտ 8000 տեսակի գինի։ Մրցույթին հաջորդելու է միջազգային մոտ 30 լրագրողի մասնակցությամբ մեդիատուր։
Մայիսի 21-ին՝ ժամը 09։00-ին, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի է ունենալու համտեսի բացման պաշտոնական արարողությունը։

16 Май 2026 - 09:33 AMT
С 19 по 23 мая в Армении пройдет международный конкурс-дегустация вин «Конкур Мондиаль де Брюссель» (Concours Mondial de Bruxelles) — одно из крупнейших и авторитетных мероприятий в мире, сообщает Министерство экономики.
В рамках конкурса-дегустации в Армению прибудут около 400 международных винных экспертов, журналистов, сомелье, закупщиков и других специалистов.
Будет продегустировано около 8000 видов вина, представленных из 65 стран. После конкурса состоится медиатур с участием около 30 международных журналистов.
21 мая в 09:00 в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна состоится официальная церемония открытия дегустации.