ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Կոնգրեսի անդամ Ռոբերտ Ադերհոլթի հետ, քննարկվել ՀՀ-ԱՄՆ երկկողմ օրակարգի առանցքային ուղղությունները, ընթացիկ համագործակցության խորացման հնարավորությունները։
Կողմերը կարևորել են հարաբերությունների հետևողական զարգացումն ու ընդգծել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման պատրաստակամությունը՝ ի շահ երկու երկրների միջև գործընկերային կապերի զարգացման, հայտնում է ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունը:
ՀՀ-ում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Դեյվիդ Ալենն ասել է, որ ԱՄՆ Խաղաղության կորպուսի կամավորների գործուղումը Սյունիքի մարզ ուղիղ կապ չունի TRIPP նախագծի հետ, սակայն վկայում է խաղաղության գործընթացի նկատմամբ ամերիկյան կողմի վստահության մասին:

22 May 2026 - 10:11 AMT
Armenian Ambassador to the United States Narek Mkrtchyan held a meeting with U.S. Congress member Robert Aderholt, during which the parties discussed key areas of the Armenia-U.S. bilateral agenda and opportunities to deepen ongoing cooperation.
The sides emphasized the importance of the consistent development of relations and highlighted readiness to expand cooperation in areas of mutual interest for the benefit of strengthening partnership ties between the two countries, Armenia’s embassy in the United States reported.
U.S. Chargé d’Affaires in Armenia David Allen earlier said that the deployment of U.S. Peace Corps volunteers to Armenia’s Syunik region is not directly connected to the TRIPP project, though it reflects American confidence in the peace process.