ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Կոնգրեսի անդամ Ռոբերտ Ադերհոլթի հետ, քննարկվել ՀՀ-ԱՄՆ երկկողմ օրակարգի առանցքային ուղղությունները, ընթացիկ համագործակցության խորացման հնարավորությունները։
Կողմերը կարևորել են հարաբերությունների հետևողական զարգացումն ու ընդգծել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման պատրաստակամությունը՝ ի շահ երկու երկրների միջև գործընկերային կապերի զարգացման, հայտնում է ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունը:
ՀՀ-ում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Դեյվիդ Ալենն ասել է, որ ԱՄՆ Խաղաղության կորպուսի կամավորների գործուղումը Սյունիքի մարզ ուղիղ կապ չունի TRIPP նախագծի հետ, սակայն վկայում է խաղաղության գործընթացի նկատմամբ ամերիկյան կողմի վստահության մասին:

Посол Армении в США Нарек Мкртчян провел встречу с членом Конгресса США Робертом Адерхолтом, в ходе которой были обсуждены ключевые направления армяно-американской двусторонней повестки и возможности углубления текущего сотрудничества.
Стороны подчеркнули важность последовательного развития отношений и выразили готовность расширять сотрудничество в сферах, представляющих взаимный интерес, во благо укрепления партнерских связей между двумя странами, сообщает посольство Армении в США.
Временный поверенный США в Армении Дэвид Аллен ранее заявил, что направление волонтеров Корпуса мира США в Сюникскую область не связано напрямую с проектом TRIPP, однако свидетельствует о доверии американской стороны к мирному процессу.