Ադրբեջանի տարածքով տարանցման եղանակով Ռուսաստանից Հայաստան է ուղարկվել հերթական բեռը:
Մայիսի 28-ին Բալաջարի կայարանից ուղարկվել է 2 վագոնով 126 տոննա կարբամիդ և 1 վագոնով՝ 67 տոննա ալյուր, հայտնում է APA-ն:
Նշվում է, որ մինչ օրս Ռուսաստանից Հայաստան Ադրբեջանի տարածքով տարանցիկ եղանակով տեղափոխվել է ավելի քան 28 հազար տոննա հացահատիկ, ավելի քան 4 հազար տոննա պարարտանյութ, 133 տոննա ալյումին և 68 տոննա հնդկացորեն։
Տարանցիկ փոխադրումների հետ մեկտեղ Ադրբեջանից Հայաստան արտահանվել է նաև նավթամթերք։ Մինչ այժմ Ադրբեջանից Հայաստան արտահանվել է ավելի քան 10 հազար տոննա դիզելային վառելիք, 979 տոննա ԱԻ-92 բենզին և 2955 տոննա ԱԻ-95 բենզին։

28 Май 2026 - 11:56 AMT
28 мая со станции Баладжары были отправлены два вагона с 126 тоннами карбамида и один вагон с 67 тоннами муки, сообщает «APA».
По данным агентства, на сегодняшний день через территорию Азербайджана из России в Армению уже перевезено более 28 тысяч тонн зерна, свыше 4 тысяч тонн удобрений, 133 тонны алюминия и 68 тонн гречихи.
Помимо транзитных перевозок, из Азербайджана в Армению также экспортируются нефтепродукты. К настоящему моменту в Армению поставлено более 10 тысяч тонн дизельного топлива, 979 тонн бензина АИ-92 и 2955 тонн бензина АИ-95.