ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովն անդրադարձել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությանը, որ Հայաստանը «նախատեսում է հարստանալ»։
«Եթե Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարծում է, որ Հայաստանը ծրագրում է «հարստանալ», ապա թող դա ապահովի»,- հայտարարել է Լավրովը` հավելելով, որ չի կարող մեկնաբանել ՀՀ ղեկավարի արտահայտությունները, հայտնում է ՌԲԿ-ն:
Ավելի վաղ Գառնիում անցկացված նախընտրական ակցիայի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը նշել էր, որ Հայաստանը չի վախենում հումքի գների հնարավոր աճից Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների վատթարացման դեպքում, քանի որ հանրապետությունը մտադիր է հարստանալ։
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան մինչ այդ հայտարարել էր, որ Ռուսաստանը նախազգուշացրել է Հայաստանին գազի, նավթամթերքների և ադամանդների մատակարարման համաձայնագրերի հնարավոր դադարեցման մասին, եթե Երևանը անդամակցի Եվրամիությանը։

Министр иностранных дел России Сергей Лавров прокомментировал недавнее заявление премьер-министра Армении Никола Пашиняна о том, что республика намерена «разбогатеть».
«Если премьер-министр Армении Никол Пашинян считает, что Армения собирается разбогатеть, то пусть это обеспечит», — заявил Лавров, добавив, что не может дополнительно комментировать высказывания армянского руководителя, сообщает «РБК».
Ранее во время предвыборной акции в Гарни Пашинян заявил, что Армения не опасается возможного роста цен на сырье в случае ухудшения отношений с Россией, поскольку республика намерена добиться экономического процветания.
До этого официальный представитель МИД России Мария Захарова заявила, что Москва предупредила Армению о возможной приостановке соглашений по поставкам газа, нефтепродуктов и алмазов, если Ереван вступит в Европейский союз.