ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովն անդրադարձել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությանը, որ Հայաստանը «նախատեսում է հարստանալ»։
«Եթե Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարծում է, որ Հայաստանը ծրագրում է «հարստանալ», ապա թող դա ապահովի»,- հայտարարել է Լավրովը` հավելելով, որ չի կարող մեկնաբանել ՀՀ ղեկավարի արտահայտությունները, հայտնում է ՌԲԿ-ն:
Ավելի վաղ Գառնիում անցկացված նախընտրական ակցիայի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը նշել էր, որ Հայաստանը չի վախենում հումքի գների հնարավոր աճից Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների վատթարացման դեպքում, քանի որ հանրապետությունը մտադիր է հարստանալ։
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան մինչ այդ հայտարարել էր, որ Ռուսաստանը նախազգուշացրել է Հայաստանին գազի, նավթամթերքների և ադամանդների մատակարարման համաձայնագրերի հնարավոր դադարեցման մասին, եթե Երևանը անդամակցի Եվրամիությանը։

Russian Foreign Minister Sergey Lavrov commented on Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s recent remarks that Armenia plans to “become rich.”
“If Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan believes that Armenia plans to become wealthy, then let him ensure that happens,” Lavrov said, adding that he could not further comment on the Armenian leader’s statements, according to RBC.
Earlier, during a campaign event in Garni, Pashinyan stated that Armenia was not afraid of a possible rise in raw material prices in the event of worsening relations with Russia because the country intends to prosper economically.
Earlier, Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova stated that Moscow had warned Armenia about the possible suspension of agreements on the supply of gas, petroleum products and diamonds if Yerevan joins the European Union.