Ռուսաստանից Հայաստան Ադրբեջանի տարածքով տարանցիկ եղանակով ցորեն և պարարտանյութ է ուղարկվել, գրում է APA գործակալությունը:
Նշվում է, որ մայիսի 29-ին Բալաջարի կայանից ՀՀ է ուղարկվել 4 վագոն ռուսական ցորեն և 4 վագոն պարարտանյութ։
Նշվում է, որ մինչ օրս Ռուսաստանից Հայաստան Ադրբեջանի տարածքով տարանցիկ եղանակով տեղափոխվել է ավելի քան 28 հազար տոննա հացահատիկ, ավելի քան 4 հազար տոննա պարարտանյութ, 133 տոննա ալյումին և 68 տոննա հնդկացորեն։
Տարանցիկ փոխադրումների հետ մեկտեղ Ադրբեջանից Հայաստան արտահանվել է նաև նավթամթերք։ Մինչ այժմ Ադրբեջանից Հայաստան արտահանվել է ավելի քան 10 հազար տոննա դիզելային վառելիք, 979 տոննա ԱԻ-92 բենզին և 2955 տոննա ԱԻ-95 բենզին։

Из России в Армению транзитом через территорию Азербайджана отправлены зерно и удобрения, сообщает агентство «APA».
По данным агентства, 29 мая со станции Баладжары в Армению были отправлены четыре вагона российского зерна и четыре вагона удобрений.
Отмечается, что к настоящему времени транзитом через Азербайджан из России в Армению уже перевезено более 28 тысяч тонн зерна, свыше 4 тысяч тонн удобрений, 133 тонны алюминия и 68 тонн гречихи.
Помимо транзитных перевозок, из Азербайджана в Армению также экспортируются нефтепродукты. На сегодняшний день поставлено более 10 тысяч тонн дизельного топлива, 979 тонн бензина АИ-92 и 2955 тонн бензина АИ-95.