Այն գազից, որը վերջնական արդյունքում վաճառվում է հայ սպառողին, ավելի էժան առաջարկներ վաղուց կան, հայտարարել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր, գործարար Խաչատուր Սուքիասյանը։
«Հանգիստ եղեք, այն գազից, որը վերջնական արդյունքում վաճառվում է սպառողին, ավելի էժան առաջարկներ վաղուց կան։ Ես հիմա չեմ կարող մանրամասներ ասել, որովհետև դա պաշտոնական տեղեկատվություն չէ։ Ինձ այլ երկրներից փոխանցել են, որ պատրաստ են Հայաստանին գազ մատակարարել ավելի շահավետ պայմաններով»,- ասել է նա, հայտնում է Aysor.am-ը:
Նա նշել է, որ քանի որ ինքը իրավասություն չունի հավելյալ տեղեկություններ ներկայացնելու, փոխանցում է միայն այն, ինչ լսել է իր ընկերներից։
«Ինձ հետ խոսելիս իմ ընկերներն ասել են՝ մենք պատրաստ ենք, և ասեմ ձեզ՝ մի երկիր չէ»,- ասել է Սուքիասյանը։

Предложения по поставкам газа по более низкой цене, чем та, по которой он в конечном итоге продается армянским потребителям, существуют уже давно. Об этом заявил депутат парламента от фракции «Гражданский договор», предприниматель Хачатур Сукиасян.
«Не переживайте, предложения дешевле того газа, который в итоге продается потребителю, существуют давно. Сейчас я не могу раскрывать подробности, поскольку это неофициальная информация. Мне передали из других стран, что они готовы поставлять газ Армении на более выгодных условиях», — сказал он, сообщает «Aysor.am».
По словам Сукиасяна, у него нет полномочий раскрывать дополнительные сведения, поэтому он передает лишь то, что услышал от своих знакомых.
«В разговоре со мной мои друзья сказали: „Мы готовы“. И могу сказать вам, что речь идет не об одной стране», — отметил Сукиасян.
В последние дни различные российские чиновники заявляли, что в случае дальнейшего сближения Армении с Европейским союзом страна может лишиться возможности приобретать российский газ на льготных условиях.