Հիմնանորոգվում է Ծաղկաձորի մուտքից մինչև ճոպանուղի տանող 5 կմ երկարությամբ ճանապարհահատվածը (Հ-55, Հրազդանի տրանսպորտային հանգույց-Ծաղկաձորի ճոպանուղի հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի կմ5+800-կմ10+800), հայտնում է «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամից։
Շինարարն իրականացնում է հողային աշխատանքներ։ Նախագծով նախատեսված է երկշերտ ասֆալտբետոնե ծածկի տեղադրում, իջատեղերի, մուտքերի, արհեստական կառուցվածքների նորոգում, ջրահեռացման վաքերի տեղադրում, մայթերի կառուցում և այլ աշխատանքներ
«Զբոսաշրջային կարևոր նշանակություն ունեցող ճանապարհի հիմնանորոգումը կատարվում է ՀՀ պետական բյուջեի միջոցներով»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

2 Июнь 2026 - 11:53 AMT
Проводится капитальный ремонт пятикилометрового участка дороги от въезда в Цахкадзор до канатной дороги. Об этом сообщает фонд «Дорожный департамент».
Работы охватывают участок км 5+800 — км 10+800 автомобильной дороги республиканского значения Н-55, соединяющей транспортный узел Раздана с канатной дорогой Цахкадзора.
Подрядная организация уже выполняет земляные работы.
Проект предусматривает устройство двухслойного асфальтобетонного покрытия, ремонт площадок для остановки транспорта и подъездов, восстановление искусственных сооружений, установку водоотводных лотков, строительство тротуаров и выполнение других сопутствующих работ.
«Капитальный ремонт дороги, имеющей важное значение для туристической отрасли, осуществляется за счет средств государственного бюджета Республики Армения», — говорится в сообщении.