2011 թվականին ՀՀ Ֆինանսական հաշտարարի գրասենյակը ծրագրում է բարձրացնել երկրի մարզերի քաղաքացիների ֆինանսական տեղեկացվածությունը, գրասենյակի երկամյա աշխատանքի արդյունքների ամփոփման ժամանակ ասել է Հայաստանի ֆինանսական հաշտարար Փիրուզ Սարգսյանը:
Ընդ որում` նա ընդգծել է, որ դեռևս 2010 թվականին Գրասենյակը սկսեց քաղաքացիների կրթվածության մակարդակի բարձրացման ուղղությամբ աշխատանքներ վարել, սակայն երկրի մարզերի վրա շեշտը հիմնականում կդրվի 2011 թվականին: Ընթացիկ տարում ծրագրվում է նաև Երևանում անցկացնել ֆինանսական հաշտարարների հերթական միջազգային խորհրդաժողովը:
Բացի դրանից, 2010 թվականի արդյունքներով հինգ ընկերություններ դիպլոմ են ստացել Հայաստանի Ֆինանսական հաշտարարի գրասենյակի հետ արդյունավետ համագործակցության համար` «ՎՏԲ Բանկ Հայաստան», «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան», «Բիբլոս Բանկ Հայաստան», «ԻՆԳՈ Արմենիա» և «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա»:

In 2011, the Office of Armenia’s Financial Ombudsman plans an active campaign for financial awareness increase in Armenia’s provinces, Financial Ombudsman Piruz Sargsyan said.
Summing up the results of 2-year work, Ms. Sargsyan stated that “in 2010, the Office launched activities to increase the level of education in the country, with the campaign to be continued into the year 2011. Also, international conference of financial ombudsmen was scheduled in Yerevan.”
“5 companies (VTB Armenia Bank, HSBC Bank Armenia, Byblos Banks Amrenia, INGO Armenia and Rosgosstrakh) were awarded with diplomas for effective cooperation with the Office of Armenia’s Financial Ombudsman in 2010,” she concluded.