Հունվարի 24-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,54 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 365 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 365 դրամ:
Ընդ որում, հունվարի 24-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 366.51 դրամ` հունվարի 23-ի համեմատ նվազելով 0.88 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 497.46 դրամ է` ավելանալով 0.50 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավեկացել է 0.03 կետով` կազմելով 12.28 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 24 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,54 млн. по курсу 365 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 365 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 24 января составил 366,51 драмов, сократившись по сравнению с 21 января на 0,88 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 497,46 драмов, увеличившись на 0,50 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,03 пункта – 12,28 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.