Հունվարի 24-ին տեղի է ունեցել 13 շաբաթ մարման ժամկետով 1 մլրդ դրամ ծավալով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT13254113 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը, աճուրդին մասնակցել է 5 դիլեր:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 1 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը` 1,16 մլրդ դրամ, որից բոլորը մրցակցային: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 1 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 978,8 մլն դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 8.5735% է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 9.4989%:

24 января состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 13-недельных облигаций серии AMGT13254113 объемом в 1 млрд. драмов. Как сообщает пресс-служба министерства финансов Армении, на аукционе приняли участие 5 дилеров.
Объем эмиссии облигаций составил 1 млрд. драмов, а спрос составил 1,16 млрд. драмов, из которых все по конкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 978,8 млн. драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 8.5735% при точке отсечения 9.4989%.