Երևանում տեղի են ունեցել «Գյուղական համայնքների մրցունակության և ռեսուրսների կառավարման» ծրագրի քննարկումները, որն իրագործվելու է Հայաստանում 2011-2015 թթ.: Ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմում է 20 մլն դոլար, հաղորդել է «Գյուղատնտեսական բարեփոխումների» ծրագրի աջակցության գրասենյակ» պետական կազմակերպության ղեկավար Գ. Խաչատրյանը:
Նրա խոսքերով, նշված գումարից 13.9 մլն-ը հատկացվելու է համայնքների կենդանաբուծության և արոտավայրերի կառավարման համակարգին: Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է լեռնային շրջաններում զարգացնել կենդանաբուծական արտադրանքի արտադրության կայուն և արդյունավետ համակարգ:
Բացի դրանից, 2.5 մլն դոլար հատկացվելու է գյուղատնտեսությանն աջակցող ծառայությունների որակի բարձրացմանը:

Yerevan hosted discussions on the program on increase of competitiveness and rural communities resource management to be implemented in 2011-2015 in Armenia.
As the head of state organization for assistance to rural reforms, Agricultural Reform Support Project Implementation Unit said, the program cost is USD 20 million, with USD 13,9 million to be allocated to improve the system of livestock farming and community pastures management.
USD 2,5 million will be provided for improvement of agriculture-promoting services quality. USD 2,1 million will be funded for tender grant programs, with USD 1,4 million to be allocated to implementation of program, monitoring and assessment. The Office for Agricultural Reform Implementation will be in charge of the program.