Հունվարի 26-ին Դավոսում բացվում է Համաշխարհային տնտեսական համաժողովը, որն արդեն դարձել է պետական գործիչների, բիզնեսի առաջատարների և անվանի փորձագետների ավանդական հանդիպման վայր:
Այս տարի ՀՏՀ-ն հավաքել է խոշորագույն համաշխարհային ընկերությունների ռեկորդային քանակությամբ ղեկավարների` շուրջ 1400 թոփ մենեջերների: Դրա պատճառը ճգնաժամի հետևանքները քննարկելու ձգտումն է և այն փաստը, որ ոչ մի տնտեսական համաժողով երբևէ չի հավաքել նման քանակությամբ համաշխարհային առաջնորդների:
Ինչպես հայտնել է մամլո ասուլիսում Հայաստանի ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, իր տվյալներով, հայ գործարարները չեն մասնակցում այդ համաժողովին:

26 января в курортном городе Давос открывается Всемирный экономический форум, ставший уже традиционной встречtq государственных деятелей, капитанов бизнеса и видных экспертов.
В этом году WEF соберет рекордное число руководителей крупнейших мировых компаний – около 1400 топ-менеджеров. Причина этого – стремление разобраться в последствиях кризиса и тот факт, что ни одна экономическая конференция за все время их проведения не собирала столько мировых лидеров.
Как сообщил журналистам на пресс-конференции в Ереване министр финансов Армении Ваче Габриелян, по его данным, армянские бизнесмены не будут принимать в нем участие.