Օպերատիվ վիճակագրական տվյալների համաձայն, 2010-ի հունվար-դեկտեմբերին Հայաստանում նվազագույն միջին ամսական աշխատավարձն ավելացել է 6.7 տոկոսով 2009-ի նույն շրջանի համեմատ և կազմել 108 852 դրամ: Ինչպես հայտնում է ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությունը, 2010-ի դեկտեմբերին նոյեմբերի համեմատ աշխատավարձի մակարդակը բարձրացել է 26.6 տոկոսով:
Բյուջետային կազմակերպություններում միջին ամսական աշխատավարձը հաշվետու շրջանում աճել է 3.4 տոկոսով` կազմելով 87 807 դրամ, իսկ արտաբյուջետային կազմակերպություններում աճել է 6.7 տոկոսով` կազմելով 135 688 դրամ:
Միաժամանակ, 2010-ին Հայաստանում պաշտոնապես գրանցված գործազուրկների թիվը 2009-ի նույն շրջանի համեմատ կրճատվել է 6.7 տոկոսով` կազմելով 78800 մարդ: Դեկտեմբերին նոյեմբերի համեմատ գործազուրկների թիվը կրճատվել է 1.4 տոկոսով:

According to updated statistical data, the average monthly salary totaled AMD 108 852 in Armenia in January-December 2010, increasing by 6,7 % compared with the same period of 2009.
As the RA National Statistical Service reported, 26,6% increase was observed in December compared to November 2010.
Meanwhile, 3,4% and 6,7% growth was recorded in salaries of budgetary and private organizations, totaling AMD 87 807 and 135 688 respectively.
The number of unemployed totaled 78800 in January-December 2010, dropping by 6,7% as compared with the same period in 2009. 1,4% drop was recorded in the monthly unemployment rate.