Օպերատիվ վիճակագրական տվյալների համաձայն, 2010-ի հունվար-դեկտեմբերին Հայաստանում նվազագույն միջին ամսական աշխատավարձն ավելացել է 6.7 տոկոսով 2009-ի նույն շրջանի համեմատ և կազմել 108 852 դրամ: Ինչպես հայտնում է ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությունը, 2010-ի դեկտեմբերին նոյեմբերի համեմատ աշխատավարձի մակարդակը բարձրացել է 26.6 տոկոսով:
Բյուջետային կազմակերպություններում միջին ամսական աշխատավարձը հաշվետու շրջանում աճել է 3.4 տոկոսով` կազմելով 87 807 դրամ, իսկ արտաբյուջետային կազմակերպություններում աճել է 6.7 տոկոսով` կազմելով 135 688 դրամ:
Միաժամանակ, 2010-ին Հայաստանում պաշտոնապես գրանցված գործազուրկների թիվը 2009-ի նույն շրջանի համեմատ կրճատվել է 6.7 տոկոսով` կազմելով 78800 մարդ: Դեկտեմբերին նոյեմբերի համեմատ գործազուրկների թիվը կրճատվել է 1.4 տոկոսով:

По оперативным статистическим данным, в январе-декабре 2010 года среднемесячная номинальная заработная плата в Армении увеличилась на 6,7% по сравнению с аналогичным периодом 2009 года, составив 108 852 драмов. Как сообщает Национальная статистическая служба РА, при этом в декабре по сравнению с ноябрем текущего года уровень заработной платы увеличился на 26,6%.
Среднемесячная заработная плата в бюджетных организациях в отчетном периоде выросла на 3,4%, составив 87 807 драмов, а во внебюджетных организациях выросла на 6,7%, составив 135 688 драмов.
В то же время число официально зарегистрированных безработных в Армении в 2010 году, по сравнению с аналогичным периодом 2009 года, сократилось на 6,7%, составив 78800 человек. При этом в декабре по сравнению с ноябрем число безработных сократилось на 1,4%.