2010-ի ընթացքում «Առէկսիմբանկ` Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ի շահույթը 2009-ի համեմատ ավելացել է 5 անգամ և կազմել 1 մլրդ դրամ: Ինչպես հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը, շահույթի հիմնական աղբյուրները եղել են տոկոսային և կոմիսիոն եկամուտները:
Բացի դրանից, 2010-ի ընթացքում բանկի ակտիվներն աճել են 72.8 տոկոսով և 2010-ի հունվարի 1-ի դրությամբ կազմել են 67.4 մլրդ դրամ: Բանկի վարկային ներդրումներն աճել են 130.8 տոկոսով` կազմելով 49.4 մլրդ դրամ: Հիմնական ցուցանիշների աճի տեմպերով 2010-ին բանկը Հայաստանի բանկային համակարգում առաջատար դիրքերից մեկն է զբաղեցնում:

За 2010 год чистая прибыль ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» по сравнению с 2009 годом увеличилась в 5 раз и составила 1 млрд. драмов. Как сообщает пресс-служба банка, основными источниками прибыли явились процентные и комиссионные доходы.
Кроме того, в течение 2010 года активы банка выросли на 72.8% и по состоянию на 1 января 2011 года составили 67.4 млрд. драмов. Кредитные вложения Банка выросли на 130.8%, составив 49.4 млрд. драмов. По темпам роста основных показателей в 2010 году банк занял одно из лидирующих мест в банковской системе Армении.