2010թ.-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա-ի նվաճումներից է համարվում միջբանկային մեկօրյա (օվերնայթ) վարկային ռեսուրսների հարթակի մեկնարկը, գտնում է բորսայի գլխավոր տնօրեն Արմեն Մելիքյանը: Ըստ նրա, 2010թ. ապրիլին հարթակի մեկնարկից մինչև 2010թ. ավարտը կնքվել է շուրջ 1700 միջբանկային գործարք՝ 576 մլրդ դրամ ընդհանուր ծավալով: «Եթե ապրիլ ամսին վարկային ռեսուրսները տրամադրվել են տարեկան միջին կշռված 10.43 տոկոս տոկոսադրույքով, ապա դեկտեմբերին այն կազմել է 5,1 տոկոս»,-ասել է նա ամփոփիչ մամլո ասուլիսում: Ընդ որում տարեկան տոկոսադրույքը տատանվել է 3 տոկոսից մինչև 12 տոկոսի սահմաններում:
ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա-ի վարկային հարթակում տրամադրվում են բացառապես ՀՀ դրամով վարկեր. վարկառուներն ու վարկատուներն են ՀՀ տարածքում գործող բանկերը:

Director of NASDAQ OMX Armenia Armen Melikyan said that the launch of overnight credits market is among achievements of the stock exchange.
The volume of interbank overnight credits provided via the NASDAQ OMX Armenia credit market since its launch stood at AMD 576 billion. A total of 1,700 deals were concluded, Melikyan told a press conference in Yerevan.
“In April 2010, the average weighted interest rate totaled 10.43%, decreasing to 5.1% in December,” Melikyan said, adding that the maximum rate for overnight credits totaled 12%, while minimum was 2%.
Credits provided in the NASDAQ OMX Armenia credit market are denominated in Armenian Drams, with lenders and borrowers being the Armenian banks.